02.10.2023
Місто Новини

Ще одна лікарня Тернополя буде приймати пацієнтів із ковідом

У Тернопільській університетській лікарні обладнають корпус для хворих на коронавірус. Багато років він був закритий через незакінчені ремонтні роботи. Зараз їх відновили. Приміщення облаштовують для надання допомоги хворим на COVID-1. До ліжок під’єднують кисневі точки.

«Один із корпусів університетської лікарні був закритий майже 4 роки. Тут розпочали ремонтні роботи, але через відсутність коштів, так і не закінчили, – зазначає голова ТОДА Володимир Труш. – Спільними зусиллями та допомогою аграріїв ми змогли знайти 1 млн 980 тисяч та перерахувати на благодійний фонд лікарні. Ремонтні роботи тривають швидко. І до кінця місяця можна буде приймати пацієнтів, хворих на COVID-19».

Корпус розрахований виключно для пацієнтів з коронавірусом. У ньому розгорнуто 105 ліжок. Тут встановлять усе необхідне медобладнання: рентген апарат, КГ, УЗД, апарат для ендоскопії.

«Тут лікуватимуться пацієнти з гострою ковідною пневмонією або іншою симптоматикою. На другому поверсі облаштують відділення інтенсивної терапії, де будуть пацієнти, які потребують вентиляційної підтримки», – каже головний лікар Тернопільської університетської лікарні Василь Бліхар.

Також у медзакладі для пацієнтів на коронавірус додатково перепрофілювали 4 відділення, а саме: ендокринології, пульмонології, гастроентерології та ремокардіології.

Увесь медперсонал перепрофільованих відділень готовий працювати та надавати допомогу пацієнтам на коронавірус, повідомляє пресслужба Тернопільької обласної держадміністрації.

Також, як додав голова ОДА, Тернопільщина отримала другий транш субвенції на підведення кисню. Це 23, 8 млн грн, які уже розподілили між лікарнями.

«Для університетської лікарні також буде закуплено велику кисневу восьмикубову бочку для розрідженого кисню. Це буде стаціонарна киснева станція, з якої подаватиметься кисень не тільки у цей корпус, а й інші корпуси, передбачені для хворих на ковід», – додає Голова ОДА.

Нагадаємо, що Тернопільщина уже отримала перший транш державної субвенції – 14 млн 451 тис. грн для забезпечення подачею кисню ліжкового фонду, передбаченого для надання допомоги пацієнтам з COVID-19.

Схожі пости

Тернопіль – в оточенні “червоної” зони: які обмеження діють одразу при виїзді з міста

Стало відомо, коли від ковіду вакцинуватимуть тих, хто записувався на процедуру в додатку “Дія”

“Я не хочу бруківки на пляжі!”: тернополяни мітингували проти безглуздих закупівель міської влади

Перейти до панелі інструментів