31.05.2023
Новини

Тернопільський ресторатор зареєстрував релігійну спільноту, аби обійти карантинні обмеження на вихідні

Відомий тернопільський ресторатор Тарас Ковальчук (заклади “Лисий” і “Леліва”) спробував обійти постанову кабміну щодо карантину вихідного дня завдяки створенню релігійної організації “Братство Лисих” і затвердженню її статуту.

Про свою ідею він написав у фейсбуці.

“Скажу чесно, я ще в понеділок розумів, що готуватись треба до найгіршого варіанту, адже влада у Києві не дуже чує бізнес та людей загалом, тому почали готуватись до двох сценаріїв.
1. Пікети, протести на національному рівні. Спробувати достукатись до влади та пояснити, що логіки карантину вихідного дня нема. Краще закрити все тоді на 14 днів, але реально все на повний локдаун і епіцентр також з сільпо, атб та аптеками, видача лише через вікно. Ну і від дому не далі чим на 500 метрів. Тоді може буде результат, а не ці пів дії.
На жаль, не почули…
2. Почали шукати юридичний механізм, як ми зможемо продовжити працювати, у нових умовах. Почали дивитись на досвід інших країн. Запало в око Польща (сама релігійна країна Європи) та фітнес центр, який став церквою.
Почали вивчати, виявилось церкви не треба, треба просто релігійну організацію.
Тому сьогодні 12.11.2020 десять однодумців на загальних зборах проголосували про створення релігійної організації “Братство Лисих” та затвердження статуту.
Тому на ці вихідні хостел буде працювати у форматі монастиря, Леліві – трапезна, Лисий – храм.
Ст. 35 Конституції України: «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність».
Також ми пропонуємо паломницькі тури у Тернопіль, навіть на вихідні!
Лисий це не зовнішній вигляд – це стан душі!
Ну і ми не уточняємо хто де Лисий!”, — написав Тарас Ковальчук на своїй сторінці у мережі фейсбук.

Схожі пости

Без документів і маски з дому тепер не виходимо: які заборони почали діяти з 6 квітня

Новий атракціон, метро, бювет, нафта: для чого в парк «Топільче» привезли бурильну установку

Марія Голді

Товару на 1,5 млн гривень: на Тернопільщині викрили “наркогосподарство”

Перейти до панелі інструментів