04.03.2021
Новини

З 14 листопада в Україні запроваджують “карантин вихідного дня”: що це означає

В Україні відмовляються від адаптивного карантину та запроваджують обмеження «помаранчевої» зони на всій території держави, пише “Громадське”. Додатково уряд запроваджує «карантин вихідного дня» з 14 листопада і щонайменше до 30 листопада. Пояснюємо, що змінюється.

Уряд ухвалив відповідне рішення на засіданні Кабміну 11 листопада.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що найкращий варіант для медичної системи — це запровадження локдауну на всій території України на три тижні. Однак цього не витримає економіка. Тому МОЗ рекомендує хоча б посилити карантинні обмеження.

Що змінюється?

В Україні відмовляються від адаптивного карантину та запроваджують обмеження помаранчевого рівня небезпеки на всій території держави.

Про карантин вихідного дня

Його запроваджують вже з цих вихідних — з 00:00 суботи, 14 листопада, до 00:00 понеділка, 16 листопада. Такий карантин діятиме в Україні щонайменше три вихідних поспіль. Тоді заборонено приймати відвідувачів у кафе, ресторанах, барах, можлива робота на винос, а також у торгових центрах та інших розважальних закладів.

Також забороняється працювати закладами культури, крім суб’єктів господарювання, які займаються кіновиробництвом. На вихідних не працюватимуть спортзали та фітнес-центри.

Працювати дозволяють закладам торгівлі, 60% площі яких займають продуктові магазини, аптеки, ветеринарні продукти. Також продовжать роботу автозаправки, але без зон харчування, заклади, які надають фінансові послуги, заклади, які надають послуги з ремонту.

Громадський транспорт теж продовжить працювати.

Схожі пости

На Тернопільщині судитимуть трьох поліцейських, які побили заявника

Спортивні майданчики вартістю 1,5 мільйона нищаться за лічені місяці (відео)

Наталка Колтун

Знана тернопільська співачка презентувала нову пісню (відео)