29.11.2022
Новини

Південь Тернопільщини окуповує небезпечний шкідник

В 2020 році державні фітосанітарні інспектори Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільської області провели фітосанітарний моніторинг посівів кукурудзи в сільськогосподарських господарствах на виявлення небезпечного регульованого шкідливого організму – західного кукурудзяного жука (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte). Про це повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Моніторинг проводився за допомогою жовтих феромонних пасток. За результатами фітосанітарної експертизи даних феромонних пасток,  виявлено імаго карантинного шкідника – західного кукурудзяного жука на посівах кукурудзи у смт. Товсте Заліщицького району. Площа зараження становить 125 га.

Розпорядженням Голови районної державної адміністрації від 21.09.2020 року  № 258/01-16.1 запроваджено карантинний режим та   затверджено заходи з локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму – західного кукурудзяного жука, які є обов’язковими для виконання землекористувачами та землевласниками. Основними локалізаційно-ліквідаційними заходами є – дотримання, у виявленому вогнищі, агротехніки вирощування, сівозмін, висівання сортів стійких до пошкодження західним кукурудзяним жуком, обробка інсектицидами згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні та доповненням до переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

 ДОВІДКА

Західний кукурудзяний жук – небезпечний шкідник кукурудзи, який віднесений до переліку карантинних шкідників України. Шкодять як жуки, так і личинки. Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння і ураження його гнилями, які надають йому бурого забарвлення. Ослаблені рослини стають сприйнятливішими до різних захворювань, за рахунок того, що жуки та личинки являються переносниками різноманітних збудників захворювань кукурудзи: грибкових, бактеріальних, вірусних. Пошкоджені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми «гусячої шиї». Найбільша шкодочинність західного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна. При беззмінному вирощуванні кукурудзи значно зростає щільність популяції цього шкідника. Жуки живляться пилком, маточними стовпчиками, незрілими зернами, листям кукурудзи. Крім цього, жуки можуть живитися пилком інших рослин з родини гарбузових, бобових, злакових, складноцвітих. Пошкоджують волоть, стовпчики жіночих суцвіть, листя, іноді обгризають молоді качани. При живленні жуків на генеративних органах зменшується кількість зерен у качані, внаслідок чого знижується врожайність.

Схожі пости

“Це єдине місце біля Ставу, де ще немає бару, ресторану чи будинку”. Тернополян просять прийти захистити парк

У Тернополі найбільше санкційних сайтів блокують “Київстар” і “Воля” – дослідження

У Тернополі 19-річний нетверезий водій спричинив ДТП, в якій зіткнулися 4 авто

Перейти до панелі інструментів