26.10.2021
Здоров’я Новини

З 2021 року – інсулін, згодом – антибіотики: ліки в Україні хочуть відпускати лише за електронними рецептами

Починаючи з 2021 року в Україні планують відпускати ліки за електронними рецептами. Почнуть з інсуліну та наркотичних препаратів, згодом візьмуться за антибіотики. Таким чином боротимуться із недобросовісними аптеками та … схильними до самолікування українцями. Про це під час брифінгу 20 вересня повідомив очільник МОЗ Максим Степанов.

Задля цього при Міністерстві охорони здоров’я України створено робочу групу з впровадження електронного рецепта на лікарські засоби.

– В планах роботи по даному напряму відпуск за електронним рецептом: наркотичних препаратів, інсулінів, імуносупресивних лікарських засобів – 2021 рік; антибіотиків – 2022 рік; інших рецептурних груп лікарських засобів, визначених МОЗ – починаючи з 2023 року, – зазначив Степанов.

За його словами, така ініціатива була запроваджена міністерством через неконтрольований відпуск в Україні рецептурних лікарських засобів з аптек, що призводить до поширення самолікування, і як наслідок –  погіршення здоров’я населення.

За словами Степанова, ця проблема полягає не лише в недобросовісному виконанні аптечними закладами ліцензійних вимог (відпуск рецептурних ліків з аптек без рецепта лікаря), а й в небажанні деяких лікарів виписувати рецепти, як того вимагають відповідні правила. Це, у свою чергу, призводить до перекладання відповідальності за призначення ліків з лікарів на провізорів та знижує доступність лікарських засобів для населення.

Схожі пости

За булінг у школі можуть притягнути до відповідальності навіть директора, якщо він замовчував проблему

Євгенія Цебрій

“Коли у всіх велик є, а в тебе немає”. Тернополянин збирає велосипеди для дітей з бідних сільських родин

Євгенія Цебрій

Зайшли в транспорт чи магазин без маски? Тепер оштрафують і самих підприємців

Перейти до панелі інструментів