03.06.2023
Новини

Помер очільник одного з осередків ОУН-УПА на Тернопільщині

Зупинилося серце голови Теребовлянської районної станичної управи Братства ОУН-УПА імені подружжя Прусаків Омеляна Трача. Борцю за незалежність України був 91 рік. Спогадами та біографічною інформацією про покійного поділилися на сторінці ГО “Теребовлянська вежа”.

Попри надповажний вік Омелян Петрович був до останніх днів надзвичайно активним та дієвим громадським діячем не лиш Теребовлянщини, а й Тернопілля. Мабуть, жоден захід, зорганізований Тернопільською обласною управою Всеукраїнського Братства ОУН-УПА ім. Генерала Романа Шухевича – Тараса Чупринки «Лисоня», не відбувався без його участи.

Трач Омелян Петрович народився 24 липня 1929 року в с. Сапова Теребовлянського району Тернопільської області. З 15-річного віку перебував в українському підпіллі. Арештований 27 липня 1950 року. У вересні 1950 року засуджений військовим трибуналом військ МВС Сталінської області за статтями 54-1 «а» (зрада Батьківщини), 54-10 ч. 2 (антирадянська пропаганда і агітація), 54-11 КК УРСР (участь у контрреволюційній організації) на 25 років позбавлення волі з поразкою в правах і конфіскацією майна. Відбував покарання в Іркутській області. Звільнений 20 червня 1956 року. Проживав в с. Налужжя Теребовлянського району, де займався відбудовою церкви. Останні роки проживав з внучкою в селищі Дружба.

Активний учасник національно-визвольного руху у 80-х – 90-х роках минулого століття, член Теребовлянської районної станичної управи Братства воїнів ОУН-УПА ім. подружжя Прусаків, Теребовлянської районної Спілки політв’язнів і репресованих України.

Нагороджений грамотами та подяками Теребовлянської районної ради та Теребовлянської районної державної адміністрації, Тернопільської обласної ради, почесною відзнакою Тернопільської обласної ради «70-річчя створення Української Повстанської Армії» та ювілейною медаллю «75 років створення УПА».

Честь, шана та безмежна вдячність нескореним українським воїнам! Нехай Господь упокоїть душу пана Омеляна та прийме його до Царства Небесного, вічна пам’ять!

Слава Україні! Героям слава!

Схожі пости

Тернопільським пенсіонерам за віком знову відновлять пільговий проїзд вдень

Ірина Небесна

Хто з тернополян побореться за депутатський мандат від “Громадянської позиції”

Наталка Колтун

П’яна бійка і аварія. Великодні розваги в Монастириськах

Перейти до панелі інструментів