05.02.2025
Новини

Топ-5 закруток, які зимою відтворять атмосферу теплого літа

Хіба можна уявити зиму без закруток? Вітамінна смакота повертає у літні спогади та урізноманітнює будь-яке меню. Ми підготували для вас кілька перевірених рецептів.

Кабачки з квасолею

Взяти 2 склянки квасолі, відварити до напівготовності й відставити, кабачки порізати кубиками, посолити, відставити на 15 хвилин, злити рідину й поставити на вогонь, влити 100 г олії і тушкувати. Моркву потерти на крупній тертушці, цибулю, перець, помідори порізати кубиками. Все пересмажити, додати кабачки, а також квасолю, цукор, сіль за смаком, тушкувати до готовності. Наприкінці варіння покласти часник, влити оцет. Масу скласти у стерилізовані банки, закатати, перевернути, накрити їх до повного вистигання.
П’ять кілограмів кабачків, 2 склянки квасолі, кілограм моркви, 0,5 кілограма цибулі, кілограм солодкого перцю, одна штука гіркого, кілограм помідорів, столова ложка цукру, 100 г оцту, головка часнику, 300 г олії.

Маринована цвітна капуста

Капусту покласти на 20 хвилин у солону воду, щоб видалити гусениць. Дві-три хвилини проварити у підсоленій та підкисленій воді, потім розділити на суцвіття, викласти у підготовлені банки, залити киплячим маринадом: 1 л води, 20 г солі, 2 столові ложки оцту, спеції.
В літрову банку входить — 550 г капусти і 400—450 г заливки.
Банки накрити кришками і стерилізувати 15—20 хвилин у киплячій воді. Після цього закатати.
Таку капусту взимку можна використовувати як гарнір, або для приготування салатів. Її можна смажити та запікати.

Спаржева квасоля натуральна

Свіжі, тугі стручки спаржевої квасолі помити, зняти бічну жилку і бланшувати в киплячій воді п’ять хвилин, витягнути, охолодити, залити гарячим двопроцентним розчином солі (на літр води 20 г солі), додати оцет (на 0,5 літрову банку — столова ложка). Банки накрити кришками, поставити у підігріту воду і стерилізувати 25 хвилин. Вода не повинна сильно кипіти. Простерилізовані банки закрити, охолодити.

Салат із зелених помідорів

Зелені помідори бланшують у киплячій воді протягом 1—2 хвилин, потім охолоджують водою. Знімають з плодів шкірку і нарізують невеликими шматочками. Моркву труть на крупній тертушці, цибулю-ріпку ріжуть кружальцями. На три кілограми помідорів по 1,5 кг моркви та цибулі. Овочі кладуть в емальований посуд, солять (100 г солі) і залишають на 5-6 годин.
Для маринаду: в емальовану каструлю наливають олію, 9-процентний оцет, додають цукор (усіх компонентів необхідно взяти по 300 г), 5-6 горошин чорного перцю і лаврове листя, вливають розсіл з овочів. Доводять до кипіння. Цим маринадом заливають овочі і варять їх 20—25 хвилин.
Овочевою сумішшю наповнюють простерилізовані банки. Стерилізують: півлітрові — 50 хвилин, літрові — 60, закатують.

Огірки в томаті

На 2 літрові банки: 1,5 кг огірків, 3,5 чайної ложки цукру, стільки ж солі, чайна ложка чорного меленого перцю, по 50 г оцту, томату, олії, головка часнику.
Огірки миємо, ріжемо уздовж, складаємо у банку, на дно кладемо подрібнений часник. Додаємо цукор, сіль, чорний перець, томат, олію, оцет. Настоюємо дві—три години у холодильнику. Заливаємо соком, що утворився (якщо його мало, можна додати кип’яченої води), стерилізуємо годину, закатуємо.

Перейти до панелі інструментів