08.12.2022
Новини

17 тисяч штрафу має заплатити тернополянин, який п’яним сидів на дитмайданчику без маски

37-річний тернополянин намагався оскаржити постанову Тернопільського міськрайонного суду, який призначив йому 17 тис грн штрафу за перебування без маски на дитячому майданчику.

Як повідомляє прес-служба Тернопільського апеляційного суду, суд першої інстанції визнав винним чоловіка у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 44-3 КУпАП (порушення правил щодо карантину людей) та накладено штраф у розмірі 17 тис грн.

Санкція статті передбачає накладання штрафу: на громадян – від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (т. б. від 17 до 34 тис грн), на посадових осіб – від двох до десяти тисяч (від 34 до 170 тис грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Не погодившись із рішенням місцевого суду, Любомир В. подав апеляційну скаргу, в якій просив постанову скасувати та звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Хоча Любомир В. був належним чином повідомлений, на судові засідання в суді першої та апеляційної інстанцій він не з’явився. Лише подав заяву, в якій просив розглядати справу за участі його представника.

Суддя Тернопільського апеляційного суду не задовольнив апеляційну скаргу.

Як встановлено місцевим судом, увечері, 26 квітня 2020 року патрульні отримали повідомлення, що на дитячому майданчику одного з будинків по вул. 15 Квітня невідомі особи порушують правила карантину.

На місці події патрульні виявили 37-річного Любомира В. із явними ознаками алкогольного сп’яніння та без засобів індивідуального захисту. На вимогу поліцейських вдягнути захисну маску чоловік відмовився, поводився зухвало та нецензурно висловлювався. У зв’язку з чим було складено три протоколи про адміністративні порушення: за ч.1 ст. 178 КУпАП (поява в громадських місцях у стані алкогольного сп’яніння, що ображає людську гідність і громадську мораль), за ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, що порушує громадський порядок та спокій громадян ) та за ст. 44-3 КУпАП (порушення правил щодо карантину людей).

Під час складення протоколів Любомир В. зателефонував до поліції та поскаржився на неправомірні дії патрульних, однак чітко пояснити суть скарги не зміг, але зізнався, що розпивав алкогольні напої на дитячому майданчику. Ця обставина підтверджується дослідженими місцевим судом відеозаписами.

Проаналізувавши матеріали справи, суддя Тернопільського апеляційного суду прийшов до висновку, що апеляційну скаргу притягнутого до адміністративної відповідальності слід залишити без задоволення, а постанову Тернопільського міськрайонного суду – без змін.

Щодо матеріалів про адміністративне правопорушення за ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство), постановою Тернопільського міськрайонного суду від 14 травня 2020 року Любомира В. визнано винним і накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в дохід держави, що становить 51 грн.

Фото з соцмереж

Схожі пости

На Тернопільщині загинув чоловік, який самовільно рубав дрова у лісі

Майже в тому ж місці, де перекинувся тернопільський автобус – чергова ДТП з українцями

Тернопільщина готується до зими: закуплено 17 тисяч тонн піску

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів