24.09.2020
Громада Новини

“Не вступимося, поки не будемо в Тернопільському районі”: в Залізцях виступають проти приєднання до Кременеччини (ВІДЕО)

Близько 200 жителів 11 сіл Залозецької територіальної громади прийшли на мирне віче: люди виступають проти приєднання їхньої ОТГ до нового Кременецького району. Хочуть до Тернопільського.

Віче відбулося в суботу, 20 червня, в Залізцях, передає Суспільне. Дехто з присутніх пояснює, що до Тернополя вони ближчі ментально. Мовляв, Залізці – це Галичина, а от Кременеччина – то вже Волинь.

Інші, як Марта Яворська із села Гаї за Рудою, що за кілька кілометрів від Залізців, наводить як аргумент родинні зв’язки.

– Там (у Тернопільському районі – авт.) живуть наші діти і внуки, ми всі хочемо до Тернополя, – каже жінка.

Тим часом самі жителі ОТГ не можуть зрозуміти, чому районів у новому адмінподілі стало лише три, адже обіцяли шість. І в попередньому варіанті їхня ОТГ мала бути таки в Тернопільському районі. Про це зокрема розповів голова Зборівської райради Богдан Максимів. За його словами, на зустрічі із заступником голови Тернопільської ОДА Олегом Валовим обговорювали саме такий варіант.

– Сказано було, що весь Зборівський район відходить до Тернополя, – каже Максимів. –  Таким чином має утворитися 6 районів: Кременецький, Бережанський, Чортківський, Тернопільський, Бучацький і Теребовлянський. Я бачив цю карту, я її тримаю в руках.

Віче закінчилося голосуванням. Присутні висловилися за те, аби їхня ОТГ стала частиною Тернопільського району.

– Результати голосування оформити протоколом і подати звернутися до обласної адміністрації, облради, райради і РДА, – підсумував голова Залозецької ОТГ Любомир Фесик. – У випадку невиконання цих умов, організувати поїздку під стіни обласної ради та ОДА. Не вступитись до тих пір, поки вони також не будуть разом з нами добиватися, щоб ми увійшли до Тернопільського нового району.

Схожі пости

На Тернопільщині на отриманні 400 доларів хабара викрили начальника сектора реагування патрульної поліції

Автомайдан спростував свою причетність до розповсюдження антиагітації на окремих кандидатів

Збирають кошти на пам’ятник Майстру Йоді. Тому, хто дасть найбільше, подарують гіпсову копію монумента у повний зріст

Євгенія Цебрій