23.09.2020
Новини

У армію тепер забирають навіть 18-річних

Призовний вік в Україні у 2020 році встановлено на рівні 18-27 років. Але до 2020 року призову в армію підлягали юнаки віком від 20 років. Тепер, як наголошують в Міноборони, йти служити можуть і 18-річні, але тільки за їхнім бажанням і за письмовою заявою.

Генеральний штаб ЗСУ дав роз’яснення щодо організації призову у травні — липні 2020 року.

Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Пунктом 5 розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.02.2020 № 179-р «Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення для проведення призову у травні — липні 2020 року» (із змінами) визначено, що призов громадян України віком 18-19 років проводиться за їхнім бажанням (за письмовою заявою).

Крім того, Міністр оборони України направив листа до голів призовних комісій всіх рівнів, у якому рекомендовано розглядати питання надання відстрочки від призову на строкову військову службу придатним за станом здоров’я громадянам України віком 18-19 років відповідно до частини 15 статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу».

Фото: zik

Схожі пости

У Тернополі пасажирці тролейбуса ледь не відірвало руку

На Тернопільщині всього 4 вірусологи, яким останнім часом доводиться працювати до пізньої ночі

Євгенія Цебрій

На Тернопільщині чоловік погрожував дружині зброєю, бо вона невчасно зібрала з поля сіно