04.07.2020
Новини

Помер геніальний композитор, дар якого першою виявила уродженка Тернопільщини Соломія Крушельницька

Мирославу Скорику – композитор, музикознавець та багаторічний художній керівник Київської опери. Йому було 82. 

Про смерть Скорика повідомив головний режисер у Національній опері імені Т. Г. Шевченка Анатолій Солов’яненко у своєму Facebook.

Скорик – Герой України, народний артист України, лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка, кандидат мистецтвознавства, співголова Спілки композиторів України в 2006-2010 роках.

Народився 13 липня 1938 року у Львові. У 1955-1960 роках студіював у Львівській державній консерваторії ім. М. В. Лисенка. По завершенні стажувався в аспірантурі при Московській консерваторії, отримав науковий ступінь кандидата мистецтвознавства.

В 1964 році створив музику до стрічки Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”. Музика до “Тіней забутих предків” та ще десятків фільмів. Інструментальні твори, кілька балетів та опера, прем’єру якої благословив і профінансував Папа Іван Павло ІІ. Його музикою захоплюються, її виконують оркестри у багатьох країнах світу. Це все – про Мирослава Скорика, Героя України, композитора і диригента.

Але сам він зізнавався, що найбільшою нагородою вважає виконання його творів вуличними музикантами, пише BBC Україна.

Соломія Крушельницька і Мирослав

Писати музику Мирослав Скорик почав дуже рано – у 6 років. Його ідеальний слух і здібності першою оцінила відома оперна співачка Соломія Крушельницька, яка була рідною сестрою його бабусі. Вона порадила відправити Мирослава до музичної школи.

Хоча й батьки, не маючи музичної освіти, грали на інструментах – скрипці та фортепіано – і часто влаштовували вдома музичні вечори.

“Батьки вирішили показати мене Соломії Крушельницькій. Вона попросила щось заграти на фортепіано. Ноти на той час я вже знав. Почав грати й раптом зупинився. Сказав, що не продовжуватиму, бо інструмент фальшивить. Вона зрозуміла, що в мене абсолютний слух”, – розповідав Мирослав Скорик в інтерв’ю “Газеті по-українськи”.

 

Музика і кохання

Мирослав Скорик був тричі одружений. Шлюб із Ларисою Скорик ( у дівоцтві – Кузма), архітекторкою і відомою політикинею тривав 20 років. Їхня донька, Мілана – художниця по тканині.

Однією з пісень, яка стала популярною у далекі 60-ті роки була пісня “Не топчіть конвалій” – це був перший український твіст. Автор Мирослав Скорик шукав виконавицю, і йому порадили Ларису Кузму. Тоді вони й познайомилися, а невдовзі одружилися.

Останній шлюб композитора – із журналісткою львівського телебачення Адріаною Стельмах. З нею композитор теж прожив близько 20 років. Саме її він називав натхненницею багатьох своїх творів.

 

Фото: УНН

Ваш коментар

Схожі пости

На “Сонячному” зробили “туалет” для водіїв та кондукторів тролейбусів

Євгенія Цебрій

Олександр Смик пішов на пенсію, управління культури очилала директорка бібліотечної системи

Тернополян застерігають від купівлі продуктів через соцмережі