12.05.2021
Новини

Небезпечним коронавірус вважає половина тернополян, лише 21% працює у звичному режимі

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 13-16 квітня 2020 року серед мешканців Тернополя, продемонстрували, що 49% опитаних бачать реальною загрозу коронавірусу особисто для себе та для їхніх родин, 45% – протилежної думки.

•    55% зазначили, що мали роботу до запровадження карантину. Серед них, 21% зазначили, що продовжують працювати в звичному режимі після запровадження обмежень. 17% – працюють дистанційно, 15% – знаходяться у відпустці за власним бажанням і лише 2% – втратили роботу.

•    Попри карантин, 13% опитаних зазначили, що виходять з дому декілька разів на день, 30% – один раз на день. Водночас 48% заявили, що виходять лише раз на кілька днів, 8% – взагалі намагають не виходити. Частіше про високий рівень обмежень виходу з дому зазначали жінки та найстарші опитані.

•    69% зазначили, що мають захисні маски в достатній кількості, 27% – мають але недостатньо, 4% – не мають взагалі. Серед тих, хто має маски в достатній кількості абсолютна більшість одягають їх часто, коли виходять на вулицю (близько 90%).

•    97% підтримують запровадження вимоги обов’язкового носіння маски в громадських місцях. 74% – не заперечують щодо обмежень на відвідування парків, лісосмуг, прибережних зон на час карантину, 21% – проти. Останніх дещо більше серед молодших опитаних та чоловіків.

•    67% опитаних вважають запроваджені владою заходи щодо боротьби з коронавірусом оптимальними. 20% стверджують, що вони є занадто м’якими. Лише 7% переконані, що заходи є надто жорсткими.

•    51% опитаних вважають реакцію президента В.Зеленського на загрозу розповсюдження коронавірусу в Україні ефективною, 27% – дають протилежні оцінки. Стосовно Міністерства охорони здоров’я, – 45% вважають дії відомства ефективними, 33% – неефективними, 22% – не змогли відповісти. Щодо Міністерства внутрішніх справ, то 44% вважають дії цієї інституції ефективними, 30% – неефективними, 26% – не змогли оцінити. Ефективність дій Прем’єр-міністра Д.Шмигаля опитаним було оцінити дещо важче: 43% не відповіли на це питання, 33% – оцінили його дії як ефективні, 25% – як неефективні.

•    Дії міського голови Тернополя С.Надала стосовно реагування на загрозу коронавірусу 78% опитаних вважають ефективними, лише 10% – протилежної думки. Діяльність медичних закладів міста 48% вважають ефективними, 16% – протилежної думки, 36% – не змогли оцінити. Половина опитаних вагалася із відповідями при оцінці ефективності роботи голови Тернопільської ОДА В.Труша стосовно боротьби з загрозою коронавірусу. 32% вважають її ефективною, 19% – неефективною.

 

Аудиторія: мешканці Тернополя від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 800 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження не більше 3,5%. Терміни проведення: 13-16 квітня 2020 р.

Схожі пости

До Тернополя прибула автоматична станція, яка може одночасно опрацювати до 96 проб на коронавірус

Вирвана сторінка: як Тернопіль забув про жінок, котрі творили його історію

Ірина Небесна

У Тернополі розшукують свідків ДТП, в якій смертельно травмували чоловіка на моноколесі