29.05.2022
Новини

Паспорт громадянина України тепер є у цифровому варіанті

Уряд схвалив постанову про електронні паспорти у застосунку Дія. Відтепер паспорти у смартфоні офіційно є цифровими аналогами паперових документів. Про це повідомляє Міністерство цифрової політики України.

Зараз понад 17 тис. українців тестують е-паспорти, а вже зовсім скоро вони будуть доступні кожному у мобільному застосунку Дія.

  • Паспорт у смартфоні дозволить не носити з собою ID-картки та витяги з неї, – розповідають у Міністерстві. – Якщо у вас немає ID-картки, ми оцифрували закордонний біометричний паспорт, який так само посвідчує вашу особу. Він надає такі ж права і можливості як і паперовий, що діє всередині країни. Кількість українців із закордонними біометричним паспортом значно перевищує кількість власників ID-карток. Це означає, що більше громадян зможуть користуватися е-паспортом для посвідчення своєї особи.

В умовах карантину це стає особливо актуальним, адже е-паспорти можна буде використовувати для посвідчення особи, якщо вас зупинить поліція. А також на пошті, під час отримання посилок, листів та під час придбання алкоголю чи тютюну для підтвердження досягнення повноліття.

По завершенні карантину ви також зможете активно користуватися е-паспортами:
🔹під час поїздок залізничним або повітряним транспортом
🔹під час медичного обслуговування та банківських операцій
🔹під час отримання адміністративних послуг

Україна – перша у світі держава, де можливо користуватися цифровим паспортом і водночас не пред’являти паперового чи пластикового аналогу, стверджують у Мінцифрі.

Наразі користувачами застосунку Дія є вже понад 2,1 млн. українців.

Схожі пости

Шукають вже два дні: в Тернополі зникла 22-річна жінка (фото)

Нагодувати бідних та прикрасити місто – найцікавіші проекти Громадського бюджету Кременецької громади

Олена Ілинич

За скільки «хлопчики» змогли відкупитись від НАБУ, СБУ та прокуратури – розслідування «Bihus.Info»

Віктор Сторожук
Перейти до панелі інструментів