23.09.2020
Новини

Паспорт громадянина України тепер є у цифровому варіанті

Уряд схвалив постанову про електронні паспорти у застосунку Дія. Відтепер паспорти у смартфоні офіційно є цифровими аналогами паперових документів. Про це повідомляє Міністерство цифрової політики України.

Зараз понад 17 тис. українців тестують е-паспорти, а вже зовсім скоро вони будуть доступні кожному у мобільному застосунку Дія.

  • Паспорт у смартфоні дозволить не носити з собою ID-картки та витяги з неї, – розповідають у Міністерстві. – Якщо у вас немає ID-картки, ми оцифрували закордонний біометричний паспорт, який так само посвідчує вашу особу. Він надає такі ж права і можливості як і паперовий, що діє всередині країни. Кількість українців із закордонними біометричним паспортом значно перевищує кількість власників ID-карток. Це означає, що більше громадян зможуть користуватися е-паспортом для посвідчення своєї особи.

В умовах карантину це стає особливо актуальним, адже е-паспорти можна буде використовувати для посвідчення особи, якщо вас зупинить поліція. А також на пошті, під час отримання посилок, листів та під час придбання алкоголю чи тютюну для підтвердження досягнення повноліття.

По завершенні карантину ви також зможете активно користуватися е-паспортами:
🔹під час поїздок залізничним або повітряним транспортом
🔹під час медичного обслуговування та банківських операцій
🔹під час отримання адміністративних послуг

Україна – перша у світі держава, де можливо користуватися цифровим паспортом і водночас не пред’являти паперового чи пластикового аналогу, стверджують у Мінцифрі.

Наразі користувачами застосунку Дія є вже понад 2,1 млн. українців.

Схожі пости

Разом з реконструкцією сходів біля Надставної церкви може вирости ресторан

Світлана Гривас

Судитимуть двох патрульних, які побили тернополянина

На Тернопільщині шахраї збирають кошти на лікування мами трьох дітей, яка…. померла ще два дні тому

Марія Голді