25.06.2021
Новини

Тернополян застерігають від купівлі продуктів через соцмережі

Не купувати продукти через інтернет просять фахівці Головного управління Держспоживслужби в Тернопільській області.

У зв’язку з впровадженням обмежувальних заходів, направлених на недопущення поширення інфекції, спричиненої COVID-19, та убезпечення від захворювання нею людей, було призупинено роботу агропродовольчих ринків. Це ініціювало появу великої кількості оголошень на різних веб-ресурсах, в соціальних мережах та інших онлайн-платформах щодо пропозицій реалізації м’яса, молока, яєць, меду, м’ясних, молочних, рибних та інших харчових продуктів.

В багатьох випадках до споживання пропонуються харчові продукти не промислового, а домашнього виготовлення або вироблені на «підпільних» потужностях. Подекуди такі «рекламодавці» навіть не зареєстровані у службі як оператори ринку харчових продуктів.

Уся небезпека полягає в тому, що такі продукти не досліджуються в державних лабораторіях та розповсюджуються не контрольовано. Невідомо, по-перше, про стан здоров’я тварин, від яких вони отримані, по-друге, про дотримання вимог законодавства при виробництві, зберіганні та транспортуванні таких харчових продуктів, застерігають у Держспоживслужбі.

Слід відмітити, що інфекційні захворювання людини, джерелом яких є інфіковані тварини (сальмонельоз, бруцельоз, лістеріоз, лептоспіроз, туберкульоз, сибірка, сказ, трихінельоз) можуть бути передані людині безпосередньо через харчові продукти, які від них походять.

Водночас такі харчові продукти можуть містити залишки ветеринарних препаратів, бути забрудненими різними патогенними мікроорганізмами або ж фальсифікованими сторонніми речовинами, тощо.

– Враховуючи викладене, стає очевидно, що при здійсненні таких замовлень ви ризикуєте наразити себе на небезпеку та завдати непоправної шкоди своєму здоров’ю, – кажуть у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області. – Закликаємо купувати харчові продукти лише в офіційних оптових та дрібно-роздрібних торгових мережах.

Схожі пости

У Тернополі молитимуться за Віктора Гурняка, який 6 років тому загинув під обстрілом на Сході

У Центрі демонтовують зимово-великоднє містечко

Євгенія Цебрій

Тернополянин просить підтримати петицію про реконструкцію території біля 200-річної липи