25.09.2020
Новини Оперативно

Чоловіку, який тихцем добував пісковик в Теребовлянському районі, “світить” чималий штраф

До 12 тис. грн штрафу або навіть обмеження волі до трьох років “світить” зловмиснику.

Теребовлянською місцевою прокуратурою Тернопільської області скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя Теребовлянського району, який незаконно здійснював видобуток корисних копалин загальнодержавного значення, а саме твердої осадової гірської породи- пісковика.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в порушення вимог Кодексу України про надра, Земельного кодексу України, Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», не маючи спеціального дозволу на проведення робіт з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, у вересні 2019 року житель одного із сіл Теребовлянського району з використанням господарських інструментів видобував пісковик із місцевого кар’єру.

Дії вказаної особи кваліфіковано за ч.2 ст. 240 КК України – незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

Довідково: Порушення встановлених правил використання надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення караються штрафом від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (а це від 5 100 до 11 900 грн) або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Схожі пости

Тернопільщині вже призначили нового прокурора

Євгенія Цебрій

Перший заступник керівника Кременецької місцевої прокуратури Тернопільської області Денисюк Олег Андрійович. Розслідування «PROSUD»

Redaktsia

Справжній дідух не купити. Ярослав Осадца про створення символу Різдва 

Юлія Вітюк