22.04.2021
Місто Новини

Комунальники пояснили, чому з нового бювету на Куліша погано тече вода

Нещодавно на  вулиці Куліша у Тернополі відкрили сучасний бювет, де можна безкоштовно набрати води. Днями тернополяни почали скаржитися, що у бюветі повільно тече вода, а то й  зовсім не  тече. Особливо вразливі підозрюють “вселенську змову” із продавцями води у пляшках та власниками “водоматів”. Мовляв, “скручують” бювет навмисне, щоб тернополяни продовжували купувати воду, а не набирати безкоштовно.

Насправді ж причина перебоїв із  водопостачанням у бюветі значно простіша, кажуть в управлінні ЖКГ Тернопільської міської ради.

– Цей бювет відбирає воду із свердловини завглибшки 80 метрів. Відповідно до технології покращення якості води в новозбудованих артезіанських свердловинах має пройти певний час, поки свердловина очиститься і вода перестане забивати фільтри.  Зараз ми спостерігаємо інтенсивний розбір води, і це дуже добре – чим більше забирають воду, тим швидше очиститься свердловина від природніх залишків,  – розповідає заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Андрій Дроздовський, – Поки свердловина не очиститься, поки не вимиються підземні водоноси, доти будуть забиватися фільтри, тому час від часу робота бювету буде погіршуватися. Це природній процес – фільтри засмічуються і зупиняється водопостачання. Підрядна орагіназація за зверненнями управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР проводить прочистку фільтрів, але вони через якийсь час знову забиваються. Це все тимчасово, адже з  часом після очищення свердловини відновиться безперебійна подача води.

Фільтри забезпечують очистку від таких стандартних забруднень як пестициди, нітрати, пісок і глина, нафтопродукти, сполуки металів, сірководень, органіка, солі.

Фахівці радять користувачам бювету не панікувати і не поширювати інформацію, яка не відповідає дійсності, а оперативно інформувати про перебої в роботі бювету на гарячу лінію ТМР (15-80) або ж безпосередньо в управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР.

Схожі пости

За минулу добу поліція склала 14 адмінпротоколів за порушення правил карантину

На Тернопільщині відбулась суперечка зі штовханиною на релігійному підґрунті (відео)

Віктор Сторожук

610 грамів щастя: в тернопільському перинатальному центрі виходили немовля, яке народилось на 24 тижні