22.05.2022
Місто Новини

Комунальники пояснили, чому з нового бювету на Куліша погано тече вода

Нещодавно на  вулиці Куліша у Тернополі відкрили сучасний бювет, де можна безкоштовно набрати води. Днями тернополяни почали скаржитися, що у бюветі повільно тече вода, а то й  зовсім не  тече. Особливо вразливі підозрюють “вселенську змову” із продавцями води у пляшках та власниками “водоматів”. Мовляв, “скручують” бювет навмисне, щоб тернополяни продовжували купувати воду, а не набирати безкоштовно.

Насправді ж причина перебоїв із  водопостачанням у бюветі значно простіша, кажуть в управлінні ЖКГ Тернопільської міської ради.

– Цей бювет відбирає воду із свердловини завглибшки 80 метрів. Відповідно до технології покращення якості води в новозбудованих артезіанських свердловинах має пройти певний час, поки свердловина очиститься і вода перестане забивати фільтри.  Зараз ми спостерігаємо інтенсивний розбір води, і це дуже добре – чим більше забирають воду, тим швидше очиститься свердловина від природніх залишків,  – розповідає заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Андрій Дроздовський, – Поки свердловина не очиститься, поки не вимиються підземні водоноси, доти будуть забиватися фільтри, тому час від часу робота бювету буде погіршуватися. Це природній процес – фільтри засмічуються і зупиняється водопостачання. Підрядна орагіназація за зверненнями управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР проводить прочистку фільтрів, але вони через якийсь час знову забиваються. Це все тимчасово, адже з  часом після очищення свердловини відновиться безперебійна подача води.

Фільтри забезпечують очистку від таких стандартних забруднень як пестициди, нітрати, пісок і глина, нафтопродукти, сполуки металів, сірководень, органіка, солі.

Фахівці радять користувачам бювету не панікувати і не поширювати інформацію, яка не відповідає дійсності, а оперативно інформувати про перебої в роботі бювету на гарячу лінію ТМР (15-80) або ж безпосередньо в управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР.

Схожі пости

Година коштувала 1200 грн: у Тернополі поліція “накрила” будинок розпусти (фото, відео)

Рейтинг заробітних плат міських голів обласних центрів за 2018 рік (точка зору)

Віктор Сторожук

Покарали чоловіка, який у 2017 році побив, закрив в погребі та зв’язав свого “раба”

Світлана Гривас
Перейти до панелі інструментів