02.10.2023
Новини Оперативно

Закінчили розслідування групового нещасного випадку на фермерському підприємстві

Комісія Управління Держпраці у Тернопільській області завершила розслідування групового нещасного випадку, який стався 13 серпня 2019 року у Селянському (фермерському) науково-виробничому господарстві «Коваль» (Гусятинський район) із підсобними робітниками та оператором свиноферми – потерпілі отруїлись парами аміаку, що виходили із гноєзбірника, один працівник свиноферми помер у лікарні, двох інших вдалось врятувати.

Нещасний випадок, за результатами розслідування, стався через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, зокрема, працівники опустились у гноєприймач одноосібно без застосування засобів індивідуального захисту, та через невиконання посадових обов’язків – низький рівень контролю за додержанням працівниками інструкції з охорони праці.

Розглянувши матеріали, комісія визнала нещасний випадок пов’язаним із виробництвом. Посадовим особам підприємства доручено здійснити заходи щодо усунення причин нещасного випадку. Члени комісії мали зустріч із сім’ями потерпілих та роз’яснили права щодо розв’язання соціальних проблем, які виникли внаслідок нещасного випадку.

Крім того, на підприємстві позапланово перевірили стан охорони праці і промислової безпеки – під час перевірки виявили кілька порушень нормативно-правових актів з охорони праці. Зокрема, відсутня атестація робочих місць працівників свиноферми, на свинокомплексі не здійснюються достатній контроль за безпечним виконанням робіт, не подано декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці на виконання із збереження та переробки зерна, балони з газом зберігаються без запобіжних ковпаків, пересування навантажувача територією здійснюється з порушенням схеми руху, не складено графік технічних оглядів електроустановок, не проводиться періодична перевірка електроінструменту і кабелів-подовжувачів.

Загалом виявлено 20 порушень нормативно-правових актів з охорони праці, притягнуто до адміністративної відповідальності 2 посадових осіб.

Схожі пости

McLaren, Audi Q8 та інша розкіш: топ найдорожчих авто, які продаються у Тернополі

Redaktsia

В обленерго раптом вирішили змінити графік вимкнення світла з 30 січня по 5 лютого

Redaktsia

Жителів Тернопільщини просять помогти опізнати чоловіка, якого смертельно травмував потяг

Перейти до панелі інструментів