29.05.2022
Жінки Здоров’я Новини

Легше попередити недугу, ніж її лікувати. Тернополянок закликають пройти обстеження грудей

Всесвітній та Всеукраїнський дні боротьби із раком молочної залози відзначають 15 і 20 жовтня. Це ще одна можливість поінформувати громадськість щодо профілактики, виявлення на початковій стадії та лікування хвороби. Адже  легше попередити недугу, аніж її лікувати. Медики закликають тернополянок не відкладати своєї здоров’я на потім і пройти обстеження у мамолога. 

До Дня боротьби з раком грудей лікарі-мамологи прийматимуть у жіночих консультаціях та в обласному онкодиспансері, повідомляє прес-служба управління охорони здоров’я Тернопільської ода. Проте варто зауважити, що пройти огляд ви можете і в будь-який інший день, звернувшись в реєстратуру обласного онкологічного диспансеру. 

  1. Консультативний прийом лікарів-мамологів в жіночій консультації №1 (вул. Замкова, 10) – 18 жовтня з 10.00 до 12.00 та жіночій консультації № 2 (вул. Р. Купчинського, 14) 18 жовтня з 12.00.
  2. Консультації лікарів-мамологів кабінетів патології молочної залози Тернопільського обласного онкологічного диспансеру (вул. Купчинського, 8, поліклінічне відділення, каб. № 9, 16 та 17) з 09.00 до 15.00.

Рак молочної залози найпоширеніша форма онкологічного захворювання у жінок. Щороку в Тернопільській області реєструють сотні нових випадків цього захворювання. На жаль, в 10-15% випадків хворобу діагностують в занедбаній стадії. Звернення жінки до лікаря- онколога за спеціалізованою допомогою дає їй шанс і на подовження життя, і на одужання. Щоб виявити недугу на ранній стадії, жінка вже після 20 років має проводити регулярне самостійне обстеження. Самодіагностика – найкращий спосіб контролю над можливими змінами в молочних залозах, це проста процедура, яка займає не більше півгодини і яку слід проводити тільки 1 раз в місяць. Огляд молочних залоз слід проводити на 7-10 день менструального циклу. Найбільш небезпечними періодами ризику захворювання раком молочної залози фахівці вважають 45-50 і 55-60 років. Але цей вид онкологічної пухлини нестримно молодіє, тому настороженість відносно захворювання повинна існувати у будь-якому віці. 

Ознаки раку молочних залоз:

 – Ущільнення, припухлості в молочній залозі, на соску.

– Деформація форми грудей, зміна обрисів або структури залози. 

– Втягнення соска, наявність жовтих або кров’янистих виділень із соска.

 – Біль і неприємні відчуття в одній з грудей.

 – Шкіра грудей в одному місці може втягуватися або зморщуватися, лущитися.

 – У положенні піднятої руки може з’явитися ямочка на невеликій ділянці шкіри.

 – Збільшення пахвових лімфатичних вузлів, припухлість плеча і пахвової тканини. 

При виявленні яких-небудь змін в грудях, не варто панікувати, оскільки понад 50% жінок мають різні зміни в молочних залозах і не факт, що це є 100% онкологічним процесом. При підозрілих перших ознаках пухлин  грудей слід негайно звернутися в спеціалізовану клініку для уточнення діагнозу.

 

Схожі пости

Вперше в Україні Генпрокурором стала жінка. Рада призначила Ірину Венедіктову

Тернопільщина, Хмельниччина та Буковина підписали Меморандум про міжрегіональну співпрацю

Redaktsia

На Тернопільщині викрили групу, яка підробляла закордонні посвідчення (фото)

Перейти до панелі інструментів