26.06.2022
Новини Оперативно

У Тернополі судитимуть держвиконавця, через зловживання якого банк втратив 700 тисяч гривень

Прокуратурою Тернопільської області скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно державного виконавця, який використав службове становище всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки.

Встановлено, що в середині січня 2018 року державний виконавець відділу державної виконавчої служби Тернопільського міськрайонного управління юстиції Тернопільської області розпочав дії з примусового виконання щодо стягнення майна за іпотечним договором. Майно іпотеки було реалізоване на торгах. Маючи право вчиняти юридично значимі дії, у держслужбовця виник злочинний умисел на зловживання своїми повноваженнями, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для боржниці використання своїх повноважень державного виконавця. Оскільки рішення про стягнення коштів боргу у валюті євро було винесене судом ще у 2012 році, підприємливий службовець вирішив «заробити» на різниці курсу валют, а надлишок перерахувати боржниці- колишній власниці майна.


В результаті проведених грошових операцій банк-теперішній власник майна та управління юстиції втратили значні кошти. Тернопільському районному відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області спричинено шкоду на суму майже 50 тис грн, а одному з банків – майже 700 тис грн , що є тяжкими наслідками.
Розслідування ч.3 ст.365-2 КК України завершено.

Схожі пости

За останню добу на Тернопільщині – 30 випадків COVID-19 і смерть на Монастирищині

Розслідування справи екс-заступника мера Тернополя Камінського завершено

Redaktsia

Від коронавірусу у Тернополі померли 37-річна жінка та 40-річний чоловік

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів