25.06.2022
Новини

Відключитися від централізованого опалення тернополяни зможуть після завершення опалювального періоду

На засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради прийнято рішення про  виконання наказу Мінрегіону України від 26.07.2019 №169, а саме про створення та затвердження складу постійно діючої комісії, яка розглядатиме усі питання щодо відключення споживачів від систем  централізованого опалення та гарячого водопостачання, повідомляє Тернопіль комунальний. 

Це означає, що тернополяни мають можливість подавати письмові заяви на відключення квартири чи нежитлового приміщення  від центрального опалення та гарячого водопостачання і для приєднання квартири до системи індивідуального теплопостачання. Заяви можна подавати у Центрі надання адміністративних послуг (вул. Острозького, 6) у довільній формі.

– Щоб усе було прозоро та справедливо, такі заяви від тернополян у довільній формі будуть прийматися лише через ЦНАП і уже звідти вони будуть спрямовані на розгляд комісії. Якщо у зазначеному багатоквартирному будинку не менше як половина квартир та нежитлових приміщень є відключена від ЦО та ГВП, власники квартир у ньому мають право на відокремлення від центрального опалення, – пояснив очільник Тернополя Сергій Надал.

Нагадаємо, новим наказом Мінрегіону затверджено Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та гарячого водопостачання. Відповідно до Порядку,  власники (співвласники) будівель, у тому числі житлових будинків, можуть у міжопалювальний період, але не пізніше 1 вересня,  відключитися від централізованого опалення та/або гарячого водопостачання. Відключитися від ЦО відтепер можуть і власники поодиноких квартир чи нежитлових приміщень, якщо не менше 50 % квартир у їхньому будинку вже відключені від центрального опалення. Зробити це можна у міжопалювальний період до 1 жовтня.

Оскільки до 1 жовтня вже завтра, а порядок відокремлення (відключення) власників квартир та нежитлових приміщень від ЦО та ГВП є досить складним та тривалим, усі тернополяни, які подадуть заяви цього року, зможуть відключити власні помешкання від ЦО уже у весняно-літній період 2020 року.

Раніше міська рада оприлюднила список багатоквартирних будинків, в яких більша частина квартир від’єднана від централізоаного опалення.

Схожі пости

Куди поділася скульптура “Олені”, в яку врізалось авто під час ДТП на Микулинецькій

Євгенія Цебрій

16 летальних випадків від COVID-19 за добу, серед померлих молода жінка

Redaktsia

Вимушена переселенка з Миколаївщини стала заступницею міського голови Чорткова

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів