30.01.2023
Новини Оперативно

64 роки ніхто і не підозрював про боєприпаси. На території школи №18 – небезпечна знахідка (оновлено)

8 боєприпасів часів минулих воєн виявили під час проведення земельних робіт  на території загальноосвітньої школи № 18 на проспекті Степана Бандери 17 вересня  о 17:45. На місце події направили фахівців ДСНС для ідентифікації небезпечних знахідок. Як з’ясувалося, це були артилерійські снаряди, калібром 76 мм, часів Другої світової війни, повідомляє прес-служба управління ДСНС в Тернопільській області.

Роботи з пошуку та вилучення боєприпасів продовжили наступного дня з 08:00. Протягом нічної пори місце події охороняли працівники Національної поліції.

Станом на 09:55 18 вересня під час обстеження території виявили ще 96 вибухонебезпечних предметів часів минулих воєн. На місці події на даний час працюють фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління.

Для безпеки школярів керівництво навчального закладу прийняло рішення про тимчасове припинення навчального процесу до моменту повної ліквідації надзвичайної події.

Роботи з пошуку та вилучення небезпечних знахідок продовжуються.

Як повідомив директор школи №18 Руслан Заброцький, у будівлі планують проводити гідроізоляцію. І ось під час земельних робіт виявили боєприпаси. 

– Це було 17 вересня увечері. Ми одразу повідомили поліцію, управління ДСНС, – каже директор школи. – Сьогодні у школу нікого не впускають, ми були змушені тимчасово припинити навчання. Увечері обдзвонили класних керівників, а вони повідомили батьків. Завдань дітям не давали, бо все робилося дуже оперативно, оскільки боєприпаси виявили в кінці дня. 

Чи відновлять навчання у школі завтра, 19 вересня – наразі невідомо. 

– Зараз ми керуємося лише вказівками служби з надзвичайних ситуацій, – каже Руслан Заброцький. – Якщо учням ще доведеться не йти до школи завтра, то вчителі працюватимуть з дітьми дистанційно.

Школа № 18 збудована у 1955 році, додає директор школи. Тобто будівлі вже 64 роки. За весь цей час ніхто не підозрював, що на території може бути стільки боєприпасів. 

Схожі пости

Звільняють начальника Фонду комунального майна Тернопільського району Арсена Чудика

“До останнього грав у футбол…”: раптово помер староста кількох сіл Тернопільського району

“Громадський бюджет” перетворюється на розподіл коштів між установами

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів