
На Тернопільщині судитимуть голову однієї з територіальних громад, з вини якого було знищено понад дві сотні дерев у регіональному ландшафтному парку “Загребелля”.
За даними поліції Тернопільщини, у лютому 2025 року сільський голова організував незаконну порубку дерев на заповідній території, де будь-яка подібна діяльність суворо заборонена.
До робіт він залучив працівників місцевого комунального підприємства, надавши їм необхідний інвентар та транспорт.
Комунальники не підозрювали про протиправність дій і не знали, що працюють у межах природно-заповідного фонду.
У результаті було зрубано 248 життєздатних дерев різних порід — верб, кленів, акацій та аличі. За висновками експертизи, збитки, завдані довкіллю, сягають понад 8,25 мільйона гривень.
Аби приховати злочин, посадовець підробив офіційний документ — склав і видав завідомо неправдиве рішення виконавчого комітету сільради про нібито надання дозволу на благоустрій цієї ділянки.
Посадовцю інкримінують умисне пошкодження об’єкта природно-заповідного фонду (ч. 1 ст. 252 КК України) та службове підроблення документів (ч. 1 ст. 366 КК України).

