“Говорили-балакали”. На Тернопільщині знову люди втратили великі гроші через ОЛХ

айфон

У Тернополі протягом однієї доби дві жінки стали жертвами ідентичної шахрайської схеми та втратили загалом понад 145 тисяч гривень.

Обидва випадки були пов’язані зі спробою продати взуття через популярний онлайн-маркетплейс. Першою до поліції 16 грудня звернулася 52-річна тернополянка. Вона розповіла, що після публікації оголошення з нею зв’язався нібито покупець. Про це повідомили в пресслужбі ГУНП у Тернопільській області.

Читайте також: Залишив місто без майже 2 мільйони гривень забудовник на Тернопільщині

Зловмисник надіслав жінці фішингове посилання, видаючи його за сервіс «Безпечної доставки». Як тільки постраждала ввела дані своєї банківської картки на підробному ресурсі, з її рахунку зникло 99 800 гривень.

Того ж дня аналогічна історія трапилася з 35-річною жителькою обласного центру. Жінка також намагалася продати взуття в інтернеті та довірилася «покупцеві», який скористався тією ж схемою з фіктивною доставкою. Після переходу за посиланням та введення конфіденційної інформації з картки заявниці списали 45 550 гривень.

“За обома фактами слідчі поліції розпочали досудові розслідування за ст. 190 ч. 4 (шахрайство) Кримінального кодексу України”, – йдеться у повідомленні.

Поліцейські вкотре наголошують – не переходьте за посиланнями, які вам дають покупці чи продавці товарів в інтернеті.

About the author

вода з крану
trending_flat
У Тернополі скасували донарахування “зайвих” кубів води

На засіданні виконавчого комітету 24 червня погодили нову вартість водопостачання та водовідведення у Тернополі — відтепер вона становитиме 87,34 грн за один кубічний метр. Водночас для споживачів є нововведення: тернополянам більше не доведеться платити за так званий небаланс води, який традиційно виникає через різницю між загальнобудинковими та індивідуальними показниками лічильників. Про це повідомили на засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради. З відповідною ініціативою під час засідання виступив міський голова Сергій Надал. Він запропонував доручити КП "Тернопільводоканал" не включати ці додаткові нарахування у платіжки для населення. Фінансова криза на підприємстві та загроза блокування рахунків Директор КП «Тернопільводоканал» повідомив, що підприємство тривалий час перебуває у складному фінансовому становищі через неможливість застосовувати економічно обґрунтовані тарифи для населення. Така ситуація триває з 2022 року. За словами керівника підприємства, найбільшим борговим зобов’язанням є заборгованість перед Міністерством фінансів, яка станом на червень досягла 340 млн грн. […]

пожежа квартири
trending_flat
Сильна пожежа в багатоповерхівці на Злуки: рятувальники евакуювали 20 людей

У Тернополі горіла квартира. Рятувальники евакуювали 20 людей. Пожежа сталась 24 червня в багатоквартирному будинку. О 07:41 на лінію Служби порятунку надійшов сигнал про займання в оселі на восьмому поверсі однієї з висоток на проспекті Злуки. Про це повідомили в Головному управлінні ДСНС України у Тернопільській області. Прибувши на місце виклику, бійці ДСНС зафіксували сильне задимлення, яке швидко поширювалося. Через реальну загрозу для життя та здоров'я людей надзвичайники евакуювали з будинку 20 мешканців. Як з'ясувалося, на момент виникнення пожежі у квартирі перебувала 10-річна дитина. Вона зорієнтувалася й устигла самостійно вибігти на вулицю ще до приїзду рятувальних підрозділів. Осередок вогню знаходився в одній із кімнат помешкання. О 08:07 пожежу вдалося локалізувати, а о 08:09 — повністю ліквідувати. Рятувальники не дали полум'ю перекинутися на сусідні квартири. "До гасіння залучили 9 рятувальників та 3 одиниці техніки. На щастя, обійшлося без постраждалих. Причину пожежі […]

Михайло ГАЙНОВСЬКИЙ
trending_flat
Монастириська громада в жалобі: зупинилось серце Героя з Тернопільщини

Монастириська громада прощається зі своїм земляком, мужнім захисником України Михайлом Володимировичем Гайновським. Полеглий воїн проживав у селі Ковалівка. Останній спочинок захисник знайде у рідному селі. Чин похорону та прощання з Михайлом Гайновським розпочнеться у середу, 24 червня, о 12:30 в селі Ковалівка. Про це повідомили в Монастириській міській територіальній громаді. "Просимо усіх небайдужих долучитись до похорону, щоб віддати останню шану Герою", - йдеться у повідомленні.

Медичний ліцей №15 імені Лесі Українки
trending_flat
У Тернополі випускник склав НМТ на максимальні 600 балів

Одразу кілька випускників закладів загальної середньої освіти Тернополя отримали найвищі бали за результатами Національного мультипредметного тесту. Випускник Тернопільського навчально-виховного комплексу "Медичний ліцей №15 імені Лесі Українки" Андрій Шимків склав тестування з максимальним результатом у 600 балів. Юнак здобув по 200 балів із трьох дисциплін: математики, хімії та історії України. Про це повідомили в Тернопільській міській раді. Читайте також: У Тернополі назвали перших випускників, які склали НМТ на 200 балів Також максимальний результат у 200 балів на НМТ з історії України отримали ще троє одинадцятикласників із Тернополя. Серед них: Назар Турчак, учень 11-А класу Тернопільського ліцею №21 — спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Ґерети; Аліна Бермиш, учениця 11-В класу Тернопільської загальноосвітньої школи №22; Анна Попик, учениця 11-A класу Тернопільської загальноосвітньої школи №4.

Ігор Смілянський
trending_flat
Гендиректор “Укрпошти” Смілянський може втратити посаду через профнепридатність

Національний банк України зобов’язав АТ "Укрпошта" невідкладно, протягом п’яти робочих днів, звільнити генерального директора Ігоря Смілянського. Відповідне рішення регулятор ухвалив після проведення перевірок діяльності компанії. Причиною такого кроку стало те, що НБУ визнав чинного керівника "Укрпошти" таким, що не відповідає встановленим вимогам професійної придатності. Під час інспекцій фінансового регулятора в акціонерному товаристві виявили низку суттєвих порушень. Зокрема, зауваження стосувалися сфери надання платіжних послуг, дотримання правил фінансового моніторингу, ефективності управління ризиками та належного функціонування внутрішнього контролю. Згідно з розпорядженням Нацбанку, уповноважений орган "Укрпошти" має у п'ятиденний термін відсторонити Ігоря Смілянського від керівних процесів. Після цього підприємство матиме два місяці, щоб підібрати та призначити нового очільника, кваліфікація та професійна придатність якого повністю відповідатимуть законодавчим вимогам регулятора.

Володимир Орлов
trending_flat
Тернополянин став гендиректором технологічного гіганта Cisco Україна

Новим Генеральним менеджером компанії Cisco Україна призначили Володимира Орлова — випускника Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя 1999 року. Володимир Орлов присвятив сфері цифрових технологій та інновацій понад два десятиліття. Його кар'єра в Cisco розпочалася понад 21 рік тому. Про це розповів Володимир на сторінці у соціальних мережах. За цей час він успішно працював із партнерами, клієнтами та державними інституціями в Україні, Азербайджані та країнах СНД, розвиваючи масштабні проєкти цифрової трансформації. Окрім керівництва українським офісом, Володимир Орлов продовжить виконувати обов'язки Global Impact Ambassador та очолювати масштабну програму Country Digital Acceleration (CDA) в Україні. Ця ініціатива спрямована на посилення кіберстійкості, розвиток цифрової освіти, захист критичної інфраструктури та підтримку інновацій. Новопризначений керівник наголосив, що в теперішніх реаліях технології є фундаментом стійкості, безпеки та економічного відновлення держави, а Cisco й надалі відіграватиме ключову роль в інтеграції України до глобальної цифрової економіки. У […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025