
В управлінні освіти та науки Тернопільської міської ради розповіли про те, які школи у місті будуть ліцеями та про нові профілі для старшокласників.
У Тернополі готують впроваджувати нову реформу освіти, яку ініціювало МОН. Зокрема в рамках нового законопроєкту, будуть створені початкові школи, гімназії до 9 класу та ліцеї, які будуть мати 3 профілі. Про це повідомила начальниця управління освіти та науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк журналістам телеканалу “Тернопіль 1”.
Читайте також: Під загрозою закриття 42 школи на Тернопільщині: в Україні готують нову реформу
Зокрема головна освітянка міста Тернополя розповіла про принцип роботи майбутніх ліцеїв.
“Вони будуть поділятися на таких три кластери: STEM, гуманітарний профіль (мовно-літературний) та правничий. В STEM, де поглиблено будуть вивчати фізику, математику, хімію, біологію. Мовно-літературний, де будуть більше вчити мову українську. Та правничий, тобто, це майбутні юристи, які захочуть десь обрати собі відповідну спеціальність, будуть обирати ті профілі”, – пояснила Ольга Похиляк.
За словами очільниці управління освіти та науки Тернопільської міської ради, приблизно в середині січня стане відомо, які саме школи отримають статус ліцею або гімназії. Про те вже відомо про те, що 3 та 15 школи стануть академічними ліцеями, з іншими навчальними закладами проводять організаційні заходи.
