
Збільшення напруги у розетках, нові правила проходження техогляду, зміни у порядку надання та оформлення деяких видів соцдопомоги – такі зміни набирають чинності з 1 липня в Україні.
Напруга
З 1 липня в Україні почнуть діяти європейські стандарти якості електроживлення, які постановила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Це означає перехід на номінальну напругу 230/400 В замість попередніх стандартів – 220 В.
“Попри те, що на побутовому рівні зміна номінальної напруги для споживачів ніяк не позначиться, мешканцям однаково рекомендується перевірити стан електропроводки та розеток, особливо в старих будинках, а також звернути увагу на стан техніки в помешканні. Якщо раніше споживач спостерігав часті збої в роботі техніки, варто задуматися про оновлення електроприладів”, – зазначають у Прикарпаттяобленерго.
Техогляд
З 1 липня центри, що проводять обов’язковий технічний контроль транспортних засобів, муситимуть фіксувати весь процес на відео. Хоча нові правила ОТК набули чинності 19 червня, ця конкретна вимога вводиться саме з липня.Вона покликана зменшити випадки купівлі фальшивих довідок про техогляд – особливо часто цим користувались водії транспортних засобів, обладнаних для перевезення пасажирів. Фальшивий техогляд – це небезпека для життя людей. Про це повідомили в “Захід Еспресо”.
Згідно з новими вимогами, тепер кожен пункт технічного контролю зобов’язаний мати щонайменше дві камери, розташовані по діагоналі, для фіксації процесу огляду. Якщо двох камер недостатньо для охоплення всієї процедури, потрібно встановити додаткові. Без фото- та відеофіксації проведення техогляду заборонено. Наприклад, якщо камери вийшли з ладу, техогляд здійснювати не мають права. Збереження відеоматеріалів обов’язкове протягом усього терміну дії протоколу техогляду. Пункти ОТК також несуть відповідальність за захист цих записів від будь-якого несанкціонованого втручання, перегляду, зміни чи знищення.
Частота проходження технічного огляду залежить від виду та призначення автомобіля.
Раз на два роки ОТК потрібен для:
- легкових авто, що використовуються в комерційних цілях, та причепів до них, якщо термін їх експлуатації перевищує два роки;
- вантажних авто до 3,5 тонни та причепів до них, які експлуатуються понад два роки.
Щороку ОТК мають проходити:
- вантажні авто понад 3,5 тонни;
- причепи до вантажних авто понад 3,5 тонни;
- таксі (незалежно від строку експлуатації).
Двічі на рік обов’язковий техогляд необхідний для:
- автобусів;
- транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі.
Не зобов’язані проходити ОТК легкові авто, що належать фізичним особам і не використовуються для отримання прибутку.
Соціальна допомога
У липні в Україні стартує новий проєкт базової соціальної допомоги. Про це повідомили у Головному управлінні Пенсійного фонду в Україні.
Ця підтримка буде надаватися таким категоріям українців:
- одиноким матерям;
- малозабезпеченим сім’ям;
- багатодітним сім’ям;
- дітям, чиї батьки ухиляються від сплати аліментів.
Розмір виплат визначатиметься індивідуально, але є встановлені максимуми:
- 4500 гривень на уповноваженого представника сім’ї, а також на кожну неповнолітню дитину та особу з інвалідністю першої чи другої групи;
- 3150 гривень на кожного члена сім’ї, старшого за 18 років.
Допомога призначатиметься на пів року з автоматичним продовженням до кінця проєкту (два роки). Важливо зазначити, що її не виплачуватимуть тим, хто перебуває за кордоном або на тимчасово окупованій території.
Для отримання допомоги такий алгоритм дій:
- подати заяву про намір отримати матеріальну допомогу;
- дочекатися перевірки даних від ПФУ та розрахунку суми виплати;
- отримати вердикт про результати розрахунку.
Якщо ви погодитеся з розрахунком виплати для вашої родини, уповноважений співробітник ПФУ підпише заяву, і ви отримаєте кошти. Виплата буде нарахована за весь місяць, незалежно від того, коли саме ви звернулися – навіть якщо це було в середині чи наприкінці місяця.
“Укрпошта”
“Укрпошта” змінила правила приймання відправлень із післяплатою та встановила нові ліміти на виплати готівки фізичним особам у своїх відділеннях. Про це повідомили на сторінці у соціальних мережах компанії.
Тепер на місяць можна здійснити не більше десяти операцій з отримання готівки, а їхня загальна сума не повинна перевищувати 100 тисяч гривень.
Що стосується післяплати, то на день дозволено проводити не більше 50 платіжних операцій (до 500 на календарний місяць), а сума однієї операції не має перевищувати 29,9 тисяч гривень (до 250 тисяч на місяць).
“Вдосталь будь-кому, хто не веде підприємницької діяльності. Якщо ж ви маєте намір чи вже продаєте товари, варто відкрити ФОП або вибрати іншу легальну форму роботи”, – зазначають у компанії.
Раніше “Терміново” повідомляло, що з липня 2025 року абсолютно всі аптеки країни зобов’язані працювати в рамках програми “Доступні ліки”.