Ні грошей, ні пам’ятника: фірму з Тернопільщини звинувачують у шахрайстві на сотні тисяч

Втрата близької людини — це біль, який неможливо передати словами. Для родичів померлих важливо гідно вшанувати пам’ять покійного, облаштувати місце на цвинтарі, куди можна прийти, посидіти в тиші, згадати дорогу людину та відчути духовний зв’язок, навіть після її відходу.

Але не завжди це вдається – іноді навіть після витрачених сотень тисяч гривень на встановлення пам’ятника померлому люди залишаються і без грошей, і без самого пам’ятника. До редакції “Терміново” звернулися родичі померлого з проханням розголосити їхню історію, оскільки справа, на їхню думку, не зрушує з мертвої точки.

Замовили пам’ятник, а потім сума змінилась

26 квітня 2023 року пані К. уклала договір підряду з ТзОВ “Кам’яні справи” на виготовлення пам’ятника для могили її сина. Вартість робіт за договором складала 266 тисяч гривень, з яких 102,5 тисячі гривень були сплачені як аванс.

За словами сестри померлого, під час укладення договору сторони домовилися про використання каменю “аврора”. Проте компанія тривалий час не виконувала замовлення.

“Мама неодноразово дзвонила на мобільний номер директора компанії ‘Кам’яні справи’ Ярослава Сиванича, щоб дізнатися про хід робіт, але він жодного разу не відповів. Також мама зв’язувалася з особами через Viber, які називали себе менеджерами компанії. Вони відповідали, що директор поїхав у Житомир забирати камінь “аврора”, і так тривало кілька місяців”, — розповіла сестра.

Зрештою, зрозумівши, що ніхто не замовляв обіцяний камінь, жінка написала заяву до поліції. Після цього “менеджери” компанії з різних номерів почали пропонувати інші види каменю. Жінка погодилася на заміну каменю на дешевший — “маславку габро”, за умови зниження ціни на 40%.

Відмовляєтесь доплачувати – демонтаж

1 грудня 2023 року представник підрядника повідомив про встановлення пам’ятника. Того ж дня компанія запропонувала замовниці додаткові предмети для пам’ятника: гранітну книжку, латунні квіти, гранітні таблички та написи вартістю в 18200 гривень. Жінка погодилася й оплатила замовлення в повному обсязі 8 грудня 2023 року.

Як виглядав пам’ятник спочатку

Проте вже 14 грудня бухгалтерка фірми повідомила, що замовниця має сплатити додаткові кошти за пам’ятник у розмірі 167 тисяч гривень. Наступного дня фірма висунула ультиматум: якщо гроші не будуть сплачені, пам’ятник демонтують.

Жінка не розуміла, чому має сплачувати додаткові кошти, адже використаний камінь був дешевшим за той, за який вона заплатила аванс. Адвокат замовниці надіслав лист із проханням пояснити розрахунок, але фірма не відповіла.

4 червня 2024 року, через пів року після встановлення, представник компанії надіслав фото демонтованого пам’ятника з повідомленням, що його розібрали через несплату. При цьому фірма забрала й оплачені додаткові предмети вартістю 18200 гривень та фотоскло вартістю 6000 гривень, яке родина встановила самостійно.

Працівники фірми демонтували пам’ятник
Фото демонтованого пам’ятника

А що кажуть в суді та поліції

Як пояснює адвокат постраждалої сторони Руслан Ружицький, 25 вересня 2024 року слідчий СВ ВП №3 Тернопільського РУ поліції ГУНП у Тернопільській області Хоптяний Д. закрив кримінальне провадження за ч. 1 ст. 297 КК України (наруга над могилою). З цим захисник та родина померлого категорично не згодні.

Слідчий мотивував закриття справи тим, що в директора ТзОВ “Кам’яні справи” Сиванича не було умислу вчиняти наругу над могилою, а демонтаж пам’ятника здійснили через невиконання замовником договору. Також слідчий зазначив, що плити пам’ятника не пошкоджені й готові до встановлення в разі виконання або обіцянки виконання замовником договору.

Проте “Терміново” отримало коментар від пресслужби ГУНП у Тернопільській області, згідно з яким на одному з кладовищ Тернопільської області таки було зафіксовано факт наруги над могилою, до якого, за попередніми даними, причетне ТОВ “Кам’яні справи”.

“За вказаним фактом СВ ВП №3 (м. Теребовля) Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 297 Кримінального кодексу України — наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого. Наразі триває досудове розслідування. Правоохоронні органи з’ясовують усі обставини інциденту, проводяться необхідні слідчі дії”, — йдеться у повідомленні.

Не перший випадок

Це вже не перший випадок, коли на фірму “Кам’яні справи” надходять скарги. У вересні 2024 року жителька Тернопільщини Оксана Грицак написала на своїй сторінці у Facebook про подібну ситуацію:

“Увага, шановні жителі! Діють шахраї, які скористались моїм горем! Я втратила сина Андрія, він загинув Героєм у ЗСУ, виконуючи бойове розпорядження! БРИГАДА 95. Після цього горя знайшлись шахраї, які виманили від мене 210 тисяч гривень на пам’ятник! Це шахрайська фірма ‘Кам’яні справи’. Вони, приїхавши на замір пам’ятника, підсунули недіючий договір і виманили гроші! Гроші були перераховані через Приват Банк. Все це відбувалось від 11.01.2024 до 14.01.2024. Надалі кожного дня вони в телефонному режимі затягували час, аж поки я зрозуміла, що вони шахраї. Я звернулась у поліцію та написала заяву про шахрайство. Результатів від поліції немає. Пам’ятника немає. Грошей немає. Сина-Героя немає. Кожен мій день — це біль та безвихідь!”

Та, як нам вдалось з’ясувати, є щонайменше кілька осіб, які постраждали від діяльності “Кам’яні справи”. І за цією справою суд став на бік замовниці. 10 квітня 2024 року Бучацький районний суд Тернопільської області у справі №608/2486/23 ухвалив рішення розірвати договір підряду від 25.06.2023, укладений між позивачем та ТОВ “Кам’яні справи”, стягнути з відповідача на користь позивача сплачений аванс у розмірі 75000 гривень та моральну шкоду в сумі 25000 гривень. 

Втрутилась Держпродспоживслужба

Подібні випадки, у яких йдеться про скарги на роботу ТзОВ “Кам’яні справи”, фіксуються в офіційних документах з 2022 року. Ба більше, фірмою “зацікавилась” Держпродспоживслужба. Згідно з рішенням № 117645100 Івано-Франківського міського суду від 4 березня 2024 року, людина уклала договір з компанією 30 грудня 2022 року на виготовлення та встановлення пам’ятника вартістю 300 тисяч гривень.

 Як зазначається в матеріалах справи, пам’ятник був встановлений без відома замовника, а при огляді виявлено численні недоліки: граніт недоброякісного класу, великі іржаві плями на хресті та стелі, значні зазори на стиках верхньої частини хреста та погрішності в шліфуванні каменю.

Намагання вирішити питання з компанією в досудовому порядку успіху не мали — керівництво “Кам’яні справи” ухилялося від отримання претензій, а в подальшому лише формально погодилося усунути недоліки, не зазначивши строків виконання.

Інтереси споживача в суді представляла Держпродспоживслужба. 4 березня 2024 року Івано-Франківський міський суд задовольнив позов Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області до ТзОВ “Кам’яні справи”, зобов’язавши компанію безоплатно усунути недоліки у виконаній роботі протягом 14 днів після набрання рішенням законної сили, а також стягнувши 5 тисяч гривень моральної шкоди на користь споживача.

Що відомо про ТзОВ “Кам’яні справи” та яка позиція керівництва

Згідно з наявною у мережі інформацією, ТзОВ “Кам’яні справи” з міста Бучач Тернопільської області займається виробництвом і реалізацією продукції з граніту, зокрема у сфері ритуальних послуг. На своїй Facebook-сторінці компанія позиціонує себе як “успішну будівельну компанію з багаторічним досвідом роботи”.

“Терміново” спробувало дізнатись позицію керівництва фірми. Слухавку підняла жінка Оксана, яка представилась представником директора, оскільки він, за її словами, перебуває у відрядженні.

Спочатку пані Оксана відмовилась коментувати ситуацію, яка склалась, але потім додала: “Якби вона (замовниця, – Ред.) доплатила гроші, то все було б добре”.

Так чи інакше, крапку у цій справі повинен поставити суд. Та є ще один нюанс: адвокат постраждалої сторони додає, що справу зареєстрували ще 1 серпня 2024 року, з цього часу минуло вже 9 місяців. “Скарги на бездіяльність результату не дають, у поліції кажуть, що розслідують справу. Та чи справді вона є такою об’ємною і передбачає багато слідчих дій, що її розслідують майже рік?”, – питає Руслан Ружицький.

Раніше “Терміново” також писало, що м’ясопереробне підприємство з Тернопільської області спробувало отримати з бюджету 15,7 мільйона гривень відшкодування ПДВ, неправомірно користуючись пільгами, призначеними для організацій осіб з інвалідністю. На жаль, такі випадки не поодинокі. Замість реального працевлаштування людей з інвалідністю деякі підприємства створюють фіктивні структури або формально співпрацюють з відповідними організаціями лише для того, щоб уникнути сплати податків.

About the author

напад на поліцейського
trending_flat
На Тернопільщині двоє чоловіків напали на працівників поліції

На Тернопільщині двох чоловіків затримали за напад на поліцейських під час виконання службових обов'язків. Обом нападникам тепер загрожує позбавлення волі строком до трьох років. Про це повідомила поліція Тернопільської області. Перший інцидент стався 7 листопада близько третьої години ночі в селищі Підволочиськ. Патрульні зупинили BMW, за кермом якого був житель Херсонської області. Під час перевірки з'ясувалося, що водій і пасажир - переселенці, але без відміток про реєстрацію. Виявилося також, що водій перебуває в розшуку за порушення правил військового обліку. Йому запропонували поїхати до ТЦК для уточнення даних. Крім того, чоловік керував автомобілем у стані алкогольного сп'яніння, - за це склали адміністративний протокол. Пасажир BMW почав поводитися агресивно і напав на правоохоронців. На місце подій виїхала слідчо-оперативна група. Дебошира, уродженця Кривого Рогу, затримали і повідомили про підозру у погрозах та насильстві щодо працівника правоохоронного органу. Суд обрав йому запобіжний захід у […]

trending_flat
Служив Україні ще з часів АТО. Війна забрала життя 23-річного воїна з Тернопільщини

Чергову втрату на війні переживає Тернопільщина. Під час захисту Батьківщини поліг 23-річний Володимир Сотник. Про втрату повідомили у Заліщицькій міській раді. "🕯️З невимовним болем повідомляємо, що загинув наш земляк, воїн Збройних Сил України — Володимир Сотник, 2002 року народження. Володя служив Україні ще з часів АТО. Завжди усміхнений, добрий, щирий і світлий — він ніколи не втрачав віри, навіть там, де найважче. Його любов до життя, позитив і відданість побратимам залишаться у серцях кожного, хто його знав. Герой загинув унаслідок ворожого удару FPV-дрона під час виконання бойового завдання на Донеччині", - йдеться у повідомленні.  

сушильний комплекс
trending_flat
На Тернопільщині горів сушильний комплекс: знищено багато кукурудзи та майно

На Тернопільщині сталася пожежа у будівлі сушильного комплексу. Унаслідок загоряння знищено багато майна. Про це розповіли у ГУ ДСНС України у Тернопільській області. Над ліквідацією вогню працювали 4 одиниці пожежної техніки. "Найскладніший виклик надійшов 8 листопада о 06:57 з села Різдвяни Микулинецької територіальної громади, де виникла пожежа сушарки кукурудзи. Площа загоряння становила 20 кв. м. Вогонь пошкодив металеві елементи агрегату та знищив 1,5 тонни кукурудзи. До ліквідації загоряння було залучено 4 одиниці спеціальної пожежної техніки та 1 одиницю допоміжної. Завдяки оперативним діям вогнеборців від вогню врятовано основну споруду комплексу сушки", - йдеться у повідомленні.

вантажівка
trending_flat
У Ланівцях вантажівка протаранила магазин

У Ланівцях сталась ДТП - вантажівка в'їхала у магазин. Про випадок розповіли у поліції Тернопільської області. Внаслідок ДТП є травмована. "У Ланівцях 9 листопада о 13:13 вантажівка в'їхала у приміщення магазину. На місці події працювала слідчо-оперативна група поліції. За попередньою інформацією, водій автомобіля DAF на заокругленій ділянці дороги не впорався з керуванням, виїхав за межі траси і врізався у приміщення магазину на вулиці Залізничній. На момент аварії в приміщенні перебувала 16-річна місцева жителька. Їй надали допомогу без госпіталізації", - йдеться у повідомленні. У водія взяли кров на вміст алкоголю.

Руслан Янківський
trending_flat
Пройшов АТО та пекло Іловайського котла. Помер досвідчений військовий Руслан Янківський

Помер захисник Руслан Янківський, який був досвідченим воїном і пройшов АТО. Про втрату воїна повідомили на сторінці Озернянської ОТГ, звідки Руслан був родом. З глибоким сумом повідомляємо, що 8 листопада 2025 року передчасно обірвалося життя нашого земляка, Янківського Руслана Васильовича (18.07.1993 р.н.), який народився в селі Сировари Богданівського старостинського округу Озерянської громади. Свій військовий шлях воїн Руслан розпочав ще у 2014 році, мужньо беручи участь у бойових діях АТО, зокрема, пройшов через пекло Іловайського котла. З початком повномасштабного вторгнення молодший сержант Руслан Янківський без вагань знову став на захист Батьківщини. На жаль, через проблеми зі здоров'ям він був змушений повернутися додому, де його життєва мандрівка передчасно обірвалася..💔

Юлія Євдокімова
trending_flat
Вихованку Кременецької ДЮСШ викликали до збірної України з регбі

Юлія Євдокімова з Кременця отримала виклик на збори національної збірної України U-15 з регбі-7. Дівчина представлятиме Кременецьку ДЮСШ імені Андрія Пушкаря на відборі до команди, яка змагатиметься в Португалії. З 9 по 11 листопада у польському місті Гіжицько відбудеться триденний навчально-тренувальний збір. Саме там визначать остаточний склад збірної для майбутніх змагань у Лісабоні.  Про це повідомляється на сторінці Кременецької дитячо-юнацької спортивної школи імені Андрія Пушкаря у фейсбуці. Юлія тренується у Кременецькій ДЮСШ під керівництвом Марії Тригуби, а виховував її директор школи Євгеній Запольський. Тренери відзначають високу підготовку спортсменки, її наполегливість та сильний характер. "Юля - одна з тих спортсменок, які віддаються справі на 100%. Її працелюбність і віра в себе вже сьогодні відкривають двері до великого регбі. Пишаюсь її успіхами й вірю, що це лише початок!" - каже тренер Марія Тригуба. "Юлія - наша гордість! Вона буде представляти Кременеччину та […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025