З 1 квітня чоловіки можуть втратити “бронь”: повертаються старі правила бронювання

бронь

З 1 квітня 2025 року в Україні змінюються правила бронювання військовозобов’язаних працівників. Підприємства, які хочуть зберегти бронювання своїх співробітників, повинні діяти за новими критеріями. Старі броні, видані до 31 березня, втратять чинність, тому роботодавцям необхідно своєчасно подати заявки через портал “Дія”.

Як змінюється порядок бронювання

З 1 грудня 2024 року уряд запровадив нові правила бронювання працівників та визначення підприємств критично важливими. Відтепер процедура можлива лише через “Дію”. Відстрочки, які були чинними до 1 грудня 2024 року, спочатку продовжили до 28 лютого 2025 року, а потім – до 31 березня. Про це пише “Судово-юридична газета”.

З квітня повертається стандартний термін переведення заброньованих працівників на спеціальний військовий облік – 72 години. “Швидке бронювання”, яке дозволяло миттєву відстрочку для критичних підприємств, більше не діятиме.

Термін дії броні

Термін відстрочки залежить від категорії підприємства:

  • До 12 місяців – для працівників критично важливих підприємств та операторів протимінної діяльності.
  • На строк дії договору або контракту – для тих, хто працює в компаніях, важливих для ЗСУ та міжнародних організацій.
  • На час мобілізації – для працівників органів влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів.

Читайте також: Тернопільщина займає останні місця в Україні за мобілізацією

Як отримати статус критичного підприємства

Підприємство має відповідати двом обов’язковим критеріям:

  1. Середня зарплата не менше 20 000 грн.
  2. Відсутність боргів із податків та ЄСВ.

Окрім цього, потрібно відповідати ще щонайменше одному додатковому критерію, наприклад:

  • Сплата податків понад 1,5 млн євро на рік.
  • Надходження в іноземній валюті понад 32 млн євро на рік.
  • Включення до переліку стратегічних об’єктів держвласності.
  • Резидентство “Дія.Сіті”.

Статус критичності, оформлений за старими критеріями, анулюється 31 березня. Щоб зберегти його, потрібно звернутися до профільного міністерства чи обласної адміністрації.

Як здійснити перебронювання

Перебронювання можливе лише через портал “Дія”. Спочатку потрібно анулювати стару бронь, що можна зробити кожні п’ять днів. Далі необхідно подати нову заявку, додавши список працівників, яких потрібно забронювати.

Скільки працівників можна забронювати

Бронюванню підлягають:

  • Усі військовозобов’язані, які займають визначені законодавством посади (державні службовці, працівники критично важливих підприємств, оператори зв’язку, медики, працівники енергетичної сфери тощо).
  • 50% військовозобов’язаних працівників органів влади, місцевого самоврядування та критичних підприємств.
  • У деяких випадках квоту можуть збільшити.

Кого не можна забронювати

Не підлягають бронюванню:

  • Жінки-військовозобов’язані.
  • Особи, виключені з військового обліку.
  • Працівники, які мають право на відстрочку від мобілізації.

З 5 березня у списки військовозобов’язаних включають осіб, мобілізованих після 18 травня 2024 року.

Як подати заявку в “Дію”

  1. Авторизуватися за допомогою електронного підпису.
  2. Обрати розділ “Бронювання”.
  3. Заповнити дані працівників.
  4. Підписати заявку та надіслати її.

Після подання заявки необхідно слідкувати за статусом у “Дії”. Заброньований працівник має отримати відстрочку, яка відобразиться в системі “Резерв+”.

Фото –  SUD.UA

Раніше “Терміново” також повідомляло, що Кабмін вніс зміни у процедуру бронювання від мобілізації: хто втратить відстрочку з 1 грудня.

About the author

trending_flat
Літні мокасини для чоловіків: комфорт і стиль у кожному кроці

Літній гардероб чоловіка — це легкість, зручність і природне прагнення до мінімалізму. І взуття тут відіграє ключову роль. Адже саме воно відповідає за щоденний комфорт, підтримку ніг і візуальну цілісність образу. Саме тому мокасини впевнено залишаються фаворитом сезону: вони універсальні, практичні й завжди виглядають доречно. Це взуття ідеально підходить для теплої погоди. Легкі та гнучкі, мокасини чоловічі літні забезпечують хорошу вентиляцію та м’яку посадку, що робить їх чудовим вибором для прогулянок, подорожей, офісу без суворого дрес-коду або неформальних зустрічей. Їх можна носити на босу ногу або з тонкими сліпками — у будь-якому випадку відчуття свободи гарантоване. Основні характеристики і переваги Головна особливість мокасинів — це м’яка конструкція. Вони не мають твердого каркасу або жорстких швів, що робить кожен крок максимально природним. Підошва гнучка, часто прошита до верху, що надає взуттю впізнавану форму і водночас забезпечує додаткову міцність. Для літа важливо, […]

Пліч-о-пліч
trending_flat
Чи справді це на користь дітям? Що не так з проєктом “Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги”

Чому важливо говорити критично про «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги. Всеукраїнські шкільні ліги»? В медійному просторі проєкт «Пліч-о-пліч» подається виключно у позитивному світлі. Яскраві фінали, масштабність, партнерство з НОК України та олімпійська команда/NOC of Ukraine and the Olympic Team — все виглядає як велика перемога для шкільного спорту. Але саме тому важливо сказати критично і чесно: чи справді це працює на користь дітям і школам? Чи не створюємо ми ще одну ілюзію «масового спорту», яка закінчується лише на етапі трансляції грандіозного фіналу? Ось 10 аргументів 1. Відтворення радянської логіки Спартакіад Масовість, централізація, показовість — замість довготривалого, якісного розвитку дитини в спорті. Підхід з минулого, а не з майбутнього. 2. Адміністративний тиск і участь «згори» Участь часто відбувається не за ініціативою вчителів чи учнів, а за рознарядкою зверху. Як сказала мені одна вчителька: «Це директори в Viber-чатах міряються результатами змагань. Це вже […]

сіль водоканал Тернопіль
trending_flat
“Хлорки” у кранах тернополян більше не буде: як тепер знезаражують воду

Тернополяни можуть забути про хлорований смак води у своїх кранах. З кінця 2023 року КП «Тернопільводоканал» перейшов на нову технологію очищення води, відмовившись від рідкого хлору. За інформацією КП «Тернопільводоканал», на Верхньоівачівському водозаборі тепер використовують сучасну систему знезараження води за допомогою гіпохлориту натрію. Цей розчин виробляють безпосередньо на місці з таблетованої солі. «Одночасно із введенням в експлуатацію новозбудованої станції знезалізнення води «Верхньоівачівського» водозабору КП «Тернопільводоканал» відмовився від знезараження води рідким хлором і для цих цілей за сучасними технологіями почав використовувати гіпохлорит натрію, який виробляють з таблетованої солі», — розповідає інженер-технолог КП «Тернопільводоканал» Оксана Гречана. Нова система охоплює приблизно 75% тернополян, які отримують воду з Верхньо-Івачівського водозабору. Для виробництва гіпохлориту натрію використовують електролізну станцію, де з таблетованої солі створюють низькоконцентрований розчин. «Гіпохлорит натрію виготовляємо електрохімічним методом у вигляді розчину, що містить 0,5 - 0,65 % активного хлору. Розчин гіпохлориту натрію є […]

п'яний водій без прав
trending_flat
Полюбляє їздити п’яним: на Тернопільщині зупинили водія без прав

У ніч на 30 березня патрульні поліцейські зупинили автомобіль ВАЗ на автодорозі М-19 Доманове-Тереблече через порушення правил дорожнього руху.  За інформацією Патрульної поліції Тернопільської області, водій не лише керував транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, але й вже був позбавлений права керування. Варто зазначити, що протягом року чоловіка вже притягували до відповідальності за аналогічне порушення. Порушник погодився пройти перевірку на алкоголь на місці зупинки за допомогою приладу Драгер. Результат  — 2,14 проміле алкоголю в крові, що значно перевищує допустиму норму. Патрульні відсторонили чоловіка від керування автомобілем та склали на нього адміністративні матеріали за частиною 4 статті 126 КУпАП (керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування) та частиною 2 статті 130 КУпАП (повторне керування транспортним засобом у стані сп'яніння).

вівчарка
trending_flat
Вівчарка сильно погризла дитині обличчя та руки на Кременеччині

У місті Почаїв Кременецького району німецька вівчарка напала на 11-річну школярку, завдавши їй тяжких травм обличчя та рук. Батько постраждалої дитини терміново доставив її до Кременецької лікарні. За інформацією відділу комунікації поліції Тернопільської області, медики повідомили правоохоронців про звернення дівчинки з покусаними ранами обличчя та переломом щелепи. Слідчо-оперативна група з'ясувала обставини нападу. Власник собаки розповів, що вигулював тварину на повідку, однак, побачивши дітей, пес раптово вирвався і накинувся на дівчат. Наразі потерпіла перебуває на лікуванні в обласній дитячій лікарні. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за частиною 1 статті 128 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження. Триває досудове розслідування інциденту для встановлення всіх обставин та міри відповідальності власника собаки.

пожежі в екосистемах
trending_flat
Міг спалахнути багатоквартирний будинок у Тернополі через підпал сухої трави

За 29-30 березня 2025 року в області сталося 29 пожеж, з яких 24 – загоряння сухої трави. Загальна площа, охоплена вогнем, перевищила 17 гектарів. Як повідомляє Головне управління ДСНС України у Тернопільській області, пожежі виникали у численних населених пунктах регіону. Найбільші площі займання було зафіксовано у смт Гусятин та с. Слобідка – по 2,5 га, с. Йосипівка – двічі по 1,5 га та 2,5 га, с. Петриків – 2 га, с. Забойки – 1,5 га, с. Лідихів та Гермаківка – по 1 га. Головною причиною загорянь стали навмисні підпали сухостою. Вогонь швидко поширювався і наближався до житлових будинків, лісів та господарських споруд. Лише завдяки оперативним діям рятувальників вдалося запобігти серйозним наслідкам. Особливо небезпечний випадок стався у Тернополі на вулиці За Рудкою, де полум'я могло перекинутися на багатоквартирний будинок. Ситуацію врятувала своєчасна реакція пожежників. Крім пожеж у природних екосистемах, трапилися й […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025