Помер відомий тернопільський художник і засновник Школи народних ремесел

Пішов з життя Ігор Турчин – тернопільський художник і один із засновників Школи народних ремесел. 20 лютого 2025 року перестало битися серце відомого тернопільського художника Ігоря Григоровича Турчина.

Про це повідомив колектив Школи народних ремесел, одним із засновників якої був митець. Панахида відбудеться 21 лютого о 19:00 в церкві Святого Архангела Михаїла на вулиці 15-го Квітня, 1 у Тернополі. Похорон заплановано на 22 лютого об 11:00 у тій самій церкві.

Ігор Турчин був відомий своїми картинами на козацьку тематику. За інформацією “Суспільного Тернопіль”, кількість його робіт сягнула тисячі. Картини перебувають в приватних колекціях 16 країн світу, зокрема в Італії, Польщі, Австралії та Канаді.

Мистецький шлях Турчина розпочався ще в ранньому дитинстві – перші малюнки він створював на конспектах матері, яка навчалася в медучилищі. Хоча художник закінчив факультет фізичного виховання педагогічного університету, своє захоплення живописом ніколи не полишав.

Значний вплив на творчість Ігоря Турчина справив Володимир Лупійчук, під керівництвом якого він працював у міському центрі творчості. “Тобі зброї не треба давати, твоя зброя – пензлик”, – так охарактеризував його талант Лупійчук.

Наприкінці 1980-х років Турчин разом з однодумцями організував гурт “Побратим”, де митці обговорювали свої роботи. Вони також заснували Тернопільську школу народних ремесел. Перша спільна виставка групи в центрі Тернополя навіть привернула увагу КДБ через національно-патріотичну тематику.

В останні роки художник продавав свої роботи на благодійних аукціонах, а виручені кошти передавав на потреби Збройних Сил України. “Різні роботи є різних розмірів. Були такі роботи, що за три дні міг зробити, але це не три дні, а три доби, без спання, без нічого. Кава – робота, кава – робота. А деякі – місяць”, – розповідав митець журналістам.

Однією з найбільш цінних для себе картин Ігор Турчин вважав роботу “Віра, воля, мати”, створену 30 років тому. “Вона особливо актуальна зараз, при цій війні”, – зазначав художник.

Фото – “Суспільне Тернопіль”.

About the author

Богдан Лепкий
trending_flat
В архівах віднайшли донині невідоме фото Богдана Лепкого

В архівах віднайшли донині невідоме фото письменника Богдана Лепкого з Тернопільщини. Про це у фейсбуці написала Надія Білик. Жінка просить упізнати інших людей на знимку. "В архіві Легіону Українських Січових Стрільців віднайшла фото Богдана Лепкого, яке донині невідоме дослідникам. Богдан Лепкий стоїть другий зліва. В архіві це фото UML_Box_A-00007 Vasyl Lopukh дякую за вашу працю. Буду вдячна за допомогу в ідентифікації інших діячів на фото", - йдеться у повідомленні.

trending_flat
Пішов на війну 26 лютого 2022: майора з Чорткова нагородили почесною відзнакою

Почесну відзнаку від Головнокомандувача ЗСУ отримав майор з Чорткова Тарас Бакун. Про це розповідають у Чортківській міській раді. "Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України за сумлінну службу, стійкість, вірність бойовому братерству та відданість захисту України нагороджено нашого земляка, чортків’янина – майора Тараса Бакуна. Понад 20 років він віддано служив у Державній кримінально-виконавчій службі України. А 26 лютого 2022 року, не вагаючись жодної миті, добровільно став на захист Батьківщини, вступивши до лав 45 окремої артилерійської бригади імені генерала Мирона Тарнавського. Упродовж усього часу служби майор Тарас Бакун демонструє виняткову мужність, професіоналізм, надійність та справжню відвагу", - йдеться у повідомленні.

таксі
trending_flat
“Я зараз вийду і тебе вдарю головою об дверку”: водій таксі у Тернополі образив жінку з дитиною з інвалідністю

У Тернополі стався конфлікт між місцевою жителькою та водієм таксі. За словами авторки допису у Фейсбук Тетяни Стахів, водій таксі зневажливо ставився до її потреб, адже вона виховує дитину з інвалідністю. Про це Тетяна написала у соцмережах. У дописі йдеться про те, що цього ранку вона викликала Uklon. Водій приїхав, але зупинився біля 3 під'їзду, а не біля 5. Коли вона зателефонувала йому, щоб під'їхав, адже дитину з ДЦП важко нести до таксі, водій почав хамити. "Приїхав водій Ford Focus, синій, № 6197, який зупинився біля 3-го під’їзду замість 5-го. Коли я зателефонувала й попросила під’їхати ближче, він грубо відповів: «То підійди до 3-го під’їзду». Я пояснила, що тримаю дитину з ДЦП на руках. Попросила хоча б вийти та допомогти прийняти дитину, щоб ми разом підійшли. Водій відмовився. Через це я була змушена посадити дитину на мокру лавку, щоб продовжити […]

ДТП
trending_flat
ДТП на Тарнавського: водій авто збив дитину

На Тарнавського у Тернополі сталася ДТП. Під колеса авто потрапила 13-річна дитина. Про випадок розповіли у поліції Тернопільської області. "Ще одне повідомлення про автотрощу з травмованими на вулиці Тарнавського надійшло о 7:50. Як з'ясувалося, тернополянин, керуючи Volkswagen Passat, на пішохідному переході збив 13-річну дитину. Дівчинку з забоями та саднами доправили до лікарні", - йдеться у повідомленні.

працівники депо
trending_flat
Судитимуть 18 працівників локомотивного ДЕПО Тернопіль: що вони накоїли

Перед судом постануть одразу 18 учасників організованої злочинної групи, які крали пальне з локомотивів.  Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції. "Серед обвинувачених – машиністи, помічники машиністів тепловоза, майстер цеху, складач поїздів, ексначальник ДЕПО. Останній покривав злочинну діяльність спільників. Працівники державного залізничного перевізника зливали дизельне пальне з локомотивів у заздалегідь обумовлених місцях. Надалі відвозили каністри до місць зберігання, де переливали пальне в бочки й збували мешканцям області, а кошти розподіляли між собою. Поліцейські затримали п’ятьох учасників злочинної групи «на гарячому» та вилучили 2600 літрів викраденого дизпалива. Загалом слідчі повідомили про підозру 18 учасникам організованої злочинної групи", - йдеться у повідомленні.

Руслан Пелехатий
trending_flat
Ветеран з Тернополя Руслан Пелехатий показав справжню незламність у проєкті «Без меж»

Руслан Пелехатий, колишній боєць та координатор ветеранського простору «Незламні духом» з Тернопільщини, посів друге місце у фіналі телевізійного проєкту «Без меж». Ветеран показав характер, витримку та справжню силу під час змагань. Про це написав у соцмережах Сергій Зюбаненко, помічником якого є Руслан. Він служив у окремій спеціалізованій бригаді Національної поліції України «Лють». «Справа не в результаті, а в демонстрації усіма учасниками проєкту характеру, витримки й справжньої сили українського ветерана. Дякую тобі, Руслане, за потужний приклад для молодих поліцейських, ветеранів і всіх, хто потребує мотивації. Пишаємось тобою!» - написав Зюбаненко. Він також подякував усім ветеранам, які взяли участь у проєкті. За його словами, вони показали країні, що український ветеран - це символ незламності, гідності та лідерства. Фінал проєкту можна переглянути на YouTube. https://www.youtube.com/watch?si=Tqz1VAWTMy7VDv96&fbclid=IwY2xjawOIdB1leHRuA2FlbQIxMABicmlkETFqQ3NPODFUREJ3am5lYUNWc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MghjYWxsc2l0ZQEyAAEegdtHqzahyUT0dcL9HJUdc6byrFe09GCrrjEaoAPG9FLJTvzYjtIyekK2aRU_aem_BOqJvOHDvoXVeSNCJVaGUA&brid=7HqR4eVNSUeWAVqFwydQjg&v=St-MG2V2FPk&feature=youtu.be

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025