Полягли і солдати, і командири: Тернопільщина втратила ще 7 Героїв

На жаль, щодня Тернопільщина отримує нові і нові звістки про наших Героїв. Найкращі серед нас віддають свої життя за Батьківщину, за нашу свободу, незалежність. Область втратила Олександра Горніцького, Петра Фижика, Олега Діля, Василя Мочулу, Григорія Секереша, Євгена Годованого та Володимира Агафонова.

Олександр Горніцький

Олександр Горніцький, тернополянин, загинув 12 лютого під час ведення бойових дій на Харківщині. Страшну звістку повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал.

“Героїчно завершив свій шлях на землі Горніцький Олександр Владиславович. Його життя обірвалось 12 лютого під час ведення бойових дій на Харківщині”, – йдеться у повідомленні.

Петро Фижик
Петро Фижик

Гусятинська громада втратила солдата Фижика Петра Вікторовича, який народився 14 квітня в селі Коцюбинчики. Йому назавжди залишиться 28 років. Герой загинув 22 січня 2025 року внаслідок обстрілу біля села Макіївка, що на Луганщині.

“У загиблого військовослужбовця залишились батьки, брати… Петро став Героєм, який віддав своє життя за волю і незалежність України. Він є прикладом того, як потрібно любити свою державу. Немає таких слів, які б зараз могли заспокоїти згорьовану родину військовослужбовця”, – кажуть у селищній раді.

Олег Діль

Герой з Бучацької громади загинув за нашу свободу. Олег Діль, якому було всього 28 років, загинув біля Бахмута 20 вересня 2024 року. Він був старшим оператором взводу роботизованих платформ роти вогневої підтримки розвідувального батальйону. Село Соколів в жалобі через загибель свого земляка.

Василь Мочула

Під час виконання бойового завдання на Донеччині загинув Василь Мочула з села Шляхтинці Байковецької об’єднаної громади. Про смерть Героя повідомили у громаді. У Василя залишилось двоє дітей.

“З глибоким сумом сповіщаємо про важку втрату для нашої громади – на Донеччині загинув мужній Захисник та Герой України, Василь Мочула, батько захисника Максима та Олени Мочули. Василь був справжнім патріотом, який віддав своє життя за рідну землю.

Воїн Василь, мешканець нашої громади, разом із сім’єю проживав у селі Шляхтинці. Його подвиг залишиться в наших серцях навіки”, – йдеться у повідомленні.

У понеділок, 17 лютого, орієнтовно о 12:00 годині – зустріч Героя у селі Шляхтинці, де у місцевому храмі буде відслужено Панахиду. Після цього тіло Воїна Василя буде перевезено до Дому печалі по вул. Микулинецькій, де о 19:00 годині розпочнеться Парастас. Чин похорону відбудеться у вівторок, 18 лютого, об 11:00 годині, і тіло Героя буде захоронене на “Пантеоні Героїв” на Микулинецькому цвинтарі».

Григорій Секереш
Григорій Секереш

У Шумську громаду також надійшла трагічна новина про загибель земляка. На жаль, навіки покинув цей світ Секереш Григорій Іванович 1993 року народження. Герою з села Вілія було всього 31 рік, повідомляє міський голова Шумська Вадим Боярський.

“Загинув молодий, сповнений сил і мрій юнак, якому був лише 31 рік. Життєрадісний, добрий, веселий та щирий – таким назавжди Григорій залишиться в пам’яті усіх, хто його знав.
Відповідальний командир, надійний побратим, відважний Воїн – справжній Герой України. Адже понад усе любив свою землю та мріяв, що Україна стане квітучою державою”, – йдеться у повідомленні.

Володимир Агафонов
Володимир Агафонов

Підгаєцька громада у жалобі. 12 лютого 2025 року у селі Малинівка, що на Запоріжжі, внаслідок бойових дій загинув наш земляк Володимир Агафонов. Воїну було 35 років. Він був уродженцем села Мирне, старшим солдатом однієї з військових частин. Тіло Героя зустрінуть 17 лютого о 12:00 у селі Вага.

“Просимо жителів громади вийти на вулиці, щоб гідно вшанувати пам’ять Захисника та провести його в останню дорогу. Панахида за полеглим відбудеться того ж дня о 19:00 у с. Мирне. Похорон — 18 лютого о 12:00 у с. Мирне”, – йдеться у повідомленні.

Євген Годований

Озернянська громада також в жалобі через загибель молодого воїна. Загинув військовослужбовець Євген Годований із села Сировари.

“Сьогодні ми з глибоким сумом повідомляємо про загибель ще одного Героя, який поклав своє життя на вівтар боротьби за Україну. ГОДОВАНИЙ Євген Романович, народився 6 січня 1992 року в селі Сировари, Богданівського старостинського округу Озернянської громади”, – зі сумом пишуть на сторінці громади.

Євген Романович був справжнім патріотом своєї країни. У 2015-2016 роках він брав участь в антитерористичній операції на сході України (АТО). З початком повномасштабного російського вторгнення, не вагаючись жодної миті, Євген знову став на захист рідної землі. 26 січня 2023 року він вступив до лав Збройних Сил України, щоб дати відсіч ворогу та захистити свою Батьківщину.

У військовій частині А4447 Євген Годований був молодшим сержантом та командиром гармати самохідного артилерійського взводу самохідної артилерійської батареї самохідного артилерійського дивізіону. Він був відданий військовій присязі на вірність українському народу та мужньо виконував свій військовий обов’язок. Загинув біля населеного пункту Андріївка, що на Донеччині, 12 лютого 2025 року.

About the author

trending_flat
Програма «Зимова підтримка» запрацювала: як отримати 1 000 грн допомоги

15 листопада, стартує програма «Зимова підтримка», що об'єднує понад 10 урядових програм допомоги українцям у зимовий період. В її межах уже можна оформлювати допомогу в розмірі 1 000 грн — прийом заявок триватиме до 24 грудня. Пояснюємо, як подати заявку, де це можна зробити та на що можна витратити допомогу. Усі деталі також є на спеціальній онлайн-платформі за посиланням. Особливості програми «Зимова підтримка» — ініціатива Президента України, яку впроваджує Уряд. Мета — додатково підтримати українців, зокрема вразливі категорії населення, у зимовий період, коли витрати зростають. Виплата у 1 000 грн доступна всім громадянам України — її можуть отримати і дорослі, і діти. Щоб отримати допомогу на дитину, заявку подає один із батьків або інший її законний представник. На кожну дитину потрібно подавати окрему заявку. Якщо допомогу отримує недієздатна людина, звернутися може її опікун. Для цього потрібно мати документи, що підтверджують його особу та […]

trending_flat
На Кременеччині горів житловий будинок

На Кременеччині сталася пожежа житлового будинку. Про це повідомили у пресслужбі ДСНС Тернопільської області. "О 12:01 виникла пожежа приватної житлової будівлі у місті Почаїв, що на Кременеччині. Площа загорання становила 15 м.кв. Вогонь знищив речі домашнього вжитку в одній з житлових кімнат на 2 поверсі будівлі. Завдяки оперативним діям 3 одиниць спеціальної пожежної техніки, було не допущено перекидання полум'я на сусідні будівлі, врятувавши як саму оселю, так і сусідні споруди", - Раніше "Терміново" розповідало, що рятувальники визволяли жінку у Бережанах, яка впала у стічну канаву і не могла вибратися.

trending_flat
На Тернопільщині жінка впала у стічну канаву і не могла вибратися

На Тернопільщині рятувальники допомогли жінці, яка впала у стічну канаву і не могла вибратися. Про це розповіли у ГУ ДСНС України у Тернопільській області. "Зокрема, від медиків надійшло повідомлення про те, що 60-річна мешканка міста Бережани впала у стічну канаву, глибиною 2 м, та самостійно не може вибратися на поверхню. Надзвичайники оперативно прибули на виклик. За допомогою драбини потерпілу було піднято на поверхню та передано до рук медиків", - йдеться у повідомленні.  

Лозівська школа
trending_flat
На території школи на Збаражчині велосипед збив дитину: хлопчик отримав численні травми

На території Лозівської школи, що на Збаражчині, трапилася ДТП. Велосипед збив восьмирічного хлопчика, який раптово вибіг за м'ячем.  Про це повідомили у пресслужбі поліції Тернопільської області. "На місце події виїжджала слідчо-оперативна група. У ході перевірки стало відомо, що житель села Курники, керуючи велосипедом, збив восьмирічного хлопчика, який раптово вибіг за м'ячем. Малолітнього з численними тілесними ушкодженнями госпіталізували до лікарні. Причини автопригод встановить слідство", - йдеться у повідомленні.

долари
trending_flat
Хотіла купити меблі, а втратила понад 100 тисяч. Шахраї майстерно обманули тернополянку

Жертвами шахраїв знову стала тернополянка. Жінку обманули на 117 тисяч гривень. Про випадок розповіли у поліції Тернопільської області. "До правоохоронців 12 листопада надійшло повідомлення від жительки міста Тернопіль, 1990 року народження, про факт інтернет-шахрайства. За словами заявниці, невідома особа, яка представилася працівником інтернет-магазину профільних меблів, запевнила її у виготовленні та доставці товару. Під цим приводом зловмисник шляхом обману заволодів коштами потерпілої на загальну суму 117 000 гривень. Жінка добровільно переказала гроші на банківський рахунок. Однак до сьогодні товари вона не отримала, а «продавець» перестав виходити на зв’язок та не відповідає на неодноразові телефонні дзвінки та повідомлення. За даним фактом поліцейські внесли відомості до ЄРДР та розпочали перевірку. Встановлюються обставини події та особа, яка причетна до шахрайських дій", - йдеться у повідомленні.  

магнітні бурі
trending_flat
Надпотужна магнітна буря не покинула Землю, рівень досяг 9 балів: скільки вона триватиме

На Землі триває надпотужна магнітна буря, яка спричинена викидом корональної маси з Сонця. Рівень досягає 8, 6 балів. Це майже максимум. На графіку він позначений червоним кольором. Про надпотужну магнітну бурю повідомляє спеціалізований ресурс meteoagent. Магнітна буря — це потужне порушення магнітного поля Землі, спричинене сонячною активністю. Коли на Сонці відбуваються спалахи або викиди корональної маси, в космос викидаються величезні потоки заряджених частинок (переважно електронів та протонів). Коли ці частинки досягають Землі за 1-3 дні, вони взаємодіють з нашим магнітним полем, викликаючи його коливання та збурення. Крім того, до Землі летять ще два КВМ, викликані спалахами 9 і 10 листопада класів X1.7 і X1.2. Якщо потоки частково з'єднаються, рівень магнітної активності може досягти екстремального рівня G5

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025