06.08.2021
Громада Новини

Тернополяни просять міську раду зупинити “омолодження” дерев

195 тернополян із 300-т необхідних підписали петицію із вимогою зупинити “омолодження” дерев у Тернополі. Автор петиції – Анастасія Джула.

В обґрунтуванні йдеться, що “омолодження дерев” або “топінг” – знищення всієї маси крони. Такого не практикують у Європі, та й більше ніде у світі в цивілізованих містах. Після такої обрізки дерево спочатку втрачає працездатність – не створює кисню, не очищує повітря, не затримує вологу, не створює тінь, перестає бути середовищем для птахів та іншої фауни.

Активісти пропонують вирішення проблеми:

  1. Робити санітарну обрізку дерев фаховою, як це є в європейських містах. Розробити чіткі правила для комунальників, за якими вони будуть здійснювати догляд за всіма деревами в місті.
  2. Ввести мораторій на омолоджуючу обрізку здорових дерев та ввести покарання за порушення, що призводять до загибелі дерев.
  3. Налагодити комунікацію з мешканцями з питань озеленення – інформувати про плани щодо обрізок та замін дерев.
  4. Створити систему збору і переробки осіннього листя, зручну та вигідну насамперед для тих, хто листя збирає.
  5. Створити групу з фахівців-дендрологів та з представників громадськості для розробки програми комплексного озеленення Тернополя: з аналізом існуючого стану, виявленням проблем, механізмами їх вирішення, загальної концепції озеленення.

Підписати петицію можна за посиланням.  

Збір підписів триває до 17 червня 2019 р.

 

Схожі пости

До розповсюдження “чорнухи” на Гриценка причетний свободівець?

Наталя Павлусик

Смачний літній торт: покроковий рецепт

Тернополяни привезли спортивні нагороди (фото)

Redaktsia