Екс-керівник САД Тернопільщини створює фіктивні фірми, щоб не повертати борги кредиторам

Богдан Юлик

Гучна історія про неможливість кредиторами стягнути борги з визнаного боржника набуває нових обертів. 

Так, одіозний тернопільський екс-чиновник (колишній начальник Служби автомобільних доріг в Тернопільській області), а нині «успішний» бізнесмен Богдан Юлик демонструє круті юридичні кульбіти з використанням адмінресурсу. Мета – не повертати мільйонні борги. Про це повідомляє юристка Анна Фукс, пише Багнет.

Пан Юлик має сітку компаній, що системно отримують державні замовлення через Прозорро. Зокрема – ТОВ «БМБУД», ТОВ «Тіерра», ТОВ «ЛезерЛенд», ТОВ «Автомагістраль -захід» та інші.

«Юлик де-юре не є власником цих бізнесів, а де-факто – власник саме він. «Записування» фірм на родичів нікого в оману не введе, – зазначають кредитори. – Недопустимо, щоб такий «бізнес» взагалі існував в Україні. Фірми Юлика беруть кредити і не збираються їх повертати. За ним явно стоять високі покровителі, однак сидіти за нього вони навряд чи захочуть. А флагманською  компанією  Юлика  є ТОВ «БМБУД». Саме вона,  через тендери Прозорро, отримує контракти за підробними документами з неіснуючою технікою та обладнання для виконання робіт, фальсифікуючи документи»

Вказані факти вже досліджуються в рамках численних кримінальних справ. А саме № 120242110400000234 від 22.01.2024, в якій розслідують факти вчинення кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 190 ККУ та ч.2 ст. 382 ККУ. Розслідування здійснюється ГУ НПУ в Тернопільській області; №42024210000000130 від 10.09.2024р.; ⁠⁠120240000000002484 від 06.12.2024 в якому розслідують факти вчинення кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 190 ККУ. Розслідування здійснює Головне слідче управління НПУ, – повідомляє юристка Анна Фукс. 

За фактом непередачі транспортних засобів ліквідатором ТОВ «ТІЕРРА» було подано до Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області заяву про вчинення кримінальних правопорушень та відкрито кримінальне провадження (12024211040000234 від 22.01.2024.)

Досудове розслідування триває майже 9 місяців, однак жодних дій для встановлення місцезнаходження цінного рухомого майна банкрута не вчинено.

«За рішенням суду майно боржника мало бути переданим ліквідатору, – каже арбітражний керуючий Демчан Олександр – Рішення не виконане. З ТОВ «ТІЕРРА» майно передається в оренду ТОВ «БМБУД». Тобто, з однієї своєї фірми Юлик передає майно іншій, своїй же фірмі та продовжує використовувати його у власних інтересах».

Факт незаконного використання ТОВ «БМБУД» техніки банкрута виявлено і підтверджено: 02.05.2024 визначено переможцем відкритих торгів UA-2024-04-24-015727-a на суму 211 599 990,00 грн, UA-2024-04-24-015709-a – на суму 88 737 000,00 грн та UA-2024-04-24-015679-a на суму 86 351 000,00.

Всі – з обслуговування автомобільних доріг у Чернівецькій області. Замовник – Державна установа «Служба розвитку Буковини», чиїм одноосібним засновником є Чернівецька ОДА.

Для виконання робіт, ТОВ «БМБУД» має намір використовувати техніку, що належить на праві власності ТОВ «Тіерра», оскільки до тендерної пропозиції ТОВ «БМБУД» по вказаних закупівлях долучено копії договору оренди №2002 від 10.11.2021.  На підставі нього ТОВ «Тіерра» передало у користування
ТОВ «БМБУД» техніку, яка знаходиться у розшуку. Відповідна техніка банкрута також включена до довідки щодо наявності у ТОВ «БМБУД» ТМЦ: це необхідно для тендерної заявки.

Доведено, що ТОВ «БМБУД» до тендерної документації долучило завідомо підроблені документи – копію додаткової угоди №1 до договору 2002 від 10.11.2021 від 02.04.2024, яка від імені ТОВ «Тіерра» підписана, нібито, керівником підприємства О. Біликом з печаткою ТОВ «Тіерра». Та повноваження Білика були припинені судом ще    21.07.2023 (ухвала ГС Тернопільської області від 21.07.2023 по справі №921/110/23).

Кримінальні справи перебувають у провадженні Тернопільської окружної прокуратури; Слідчого відділу Тернопільського районного управління поліції ГУ НП в Тернопільській області; Офісу Генерального прокурора.

Постраждалими є постачальники товарів. Схема Юлика така: постачальники, як заведено в дорожньому будівництві, відвантажували свій товар із великим відтермінуванням платежу компаніям Юлика. Оплати не було. А фірми Юлика вчасно ліквідуються – ще до того, як постачальники звернуться до суду.

Нині в рамках справи № 921/110/23 розглядається справа про банкрутство ТОВ «Тіерра». Постраждалими є цілий ряд компаній – ТОВ «Санрайс Логистикс», ТОВ  «Віта Констакшн», Головне управління Державної податкової служби у Тернопільській області; ТОВ «А.Т. Смарт Трейдинг», Білецька сільська рада, Збаразька міська рада. Загальна сума вимог до ТОВ «Тіерра» – 25 317 745,64 грн

Анна Фукс, адвокат: «Ми стверджуємо, що Юлик має корупційні зв’язки  з поліцією, прокуратурою та судами, оскільки всі постраждалі підприємства-постачальники, попри факти та обґрунтовані докази, не можуть добитися адекватних дій,  законних рішень та стягнути реальні борги. Особливий цинізм у тому, що на хабарі йдуть гроші потерпілих».

У межах справи №921/476/24 винесено  рішення суду першої інстанції. Суддя Господарського суду Тернопільської області  – Андрусик  Н.О. винесла законне та обґрунтоване рішення, відкривши провадження у справі про банкрутство ТОВ «БМБУД».  Кредиторські вимоги заявили 11 кредиторів: ТОВ «Бест Лізинг», ТОВ «А.Т. Смарт Трейдинг», Головне Управління ДПС у Тернопільській області, АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «КОМІНБАНК», ТОВ  «ГАЗСЕРВІСТРЕЙД», Приватне мале підприємство «Експрес», АТ « «ПриватБанк», ТОВ «Хімія Парк», ДП «Тернопільський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України». Всі ці компанії заявили свої кредиторські вимоги о ТОВ «БМБУД» на загальну суму 49 363 301,05 грн.

Наразі ТОВ «БМБУД» оскаржив вказану Ухвалу №921/476/24  про відкриття провадження у справі про банкрутство до Західного апеляційного господарського суду.

Ця резонансна справа  буде розглядатися 18 грудня 2024 року Західним апеляційним господарським судом під головуванням судді Желік М.Б.,  та колегії – судді Орищин Г.В. і Галушко Н.А.  

«Це буде справжнім тестом для судової системи: переможе верховенство права чи заскорузлі, але живі, корупційні зв’язки Юлика. До справи прикута увага ЗМІ та проводиться журналістське розслідування. А за день з’ясується, чи вистоїть  законна Ухвала Господарського суду Тернопільської області про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «БМБУД». Чи кредитори попрощаються з надією повернути свої гроші, – каже директорка «А.Т. Смарт Трейдинг» Ірина Антонова.

Нагадаємо, обіймаючи посаду начальника Служби автомобільних доріг у Тернопільській області, Богдан Юлик був фігурантом скандалу, пов’язаного із поділом  дороги на ділянки по 40 метрів, щоб уникнути тендеру. Юлику вдалося уникнути покарання і опинитися на посаді начальника Відділу контролю та документального забезпечення Укравтодору, вигравши конкурс. Його звільнення тоді вимагали два десятки громадських організацій, однак керівник Укравтодору заявив, що Юлик – високопрофесійний дорожник і працюватиме в його команді. Та врешті Юлик звільнився.

Джерело – Судово-юридична газета

About the author

trending_flat
На Тернопільщині під час уроків обвалився дах школи

У Бережанах під час уроків обвалився дах місцевої школи. За попередніми даними, ніхто не постраждав. Про це повідомляють у поліції Тернопільської області. "Інцидент трапився у понеділок, 26 січня, близько 14 години. Внаслідок події ніхто не постраждав. За попередніми даними, дах будівлі обвалився під вагою снігу. Поліцейські проводять перевірку та встановлюють усі обставини події. Відомості за даним фактом внесено до Журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події", - йдеться у повідомленні.

trending_flat
На Тернопільщині у полі виявили тіло жінки

На Тернопільщині у полі виявили тіло жінки. Її розшукували понад 2 тижні. Про це повідомляють у ГУ НП у Тернопільській області. "26 січня близько 14:04 до відділення поліції №2 (м. Зборів) надійшло повідомлення від працівника Зборівського РЕМ про виявлення тіла жінки у полі між населеними пунктами Панасівка та Серетець. Загиблою виявилася мешканка села Панасівка 1967 року народження, яка з 15 січня перебувала у розшуку як безвісти зникла. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група. Під час первинного огляду тіла ознак насильницької смерті не виявлено. Тіло направлено до Тернопільського обласного бюро судово-медичної експертизи для проведення розтину та встановлення остаточної причини смерті", - йдеться у повідомленні.  

виїзд за кордон
trending_flat
Виїзд за кордон під час війни: хто може їхати без додаткових документів

Чоловіки певних вікових категорій та окремі групи громадян можуть виїжджати з України без оформленої відстрочки від мобілізації. За діючими нормами, жінки можуть вільно перетинати кордон незалежно від статусу на військовому обліку. Навіть якщо жінка є військовозобов'язаною, ніяких обмежень для виїзду за кордон для неї не передбачено. Про це інформує адвокатка Дар'я Тарасенко. Чоловіки молодше 23 років також мають право виїжджати без відстрочки. Єдина вимога для осіб старше 18 років - показати на кордоні військово-обліковий документ без позначки про розшук. Аналогічно чоловіки від 60 років і старші не мають жодних обмежень щодо військового обліку при виїзді. Їм навіть не треба показувати військово-облікові документи. Чоловіки віком від 18 до 60 років, яких визнали непридатними до служби за висновком військово-лікарської комісії, теж можуть виїжджати без відстрочки. Головна умова - інформація про непридатність має бути внесена у реєстр та відображена у військово-обліковому документі. За […]

trending_flat
Заклепки – вибір та їх правильне використання

Заклепки є незамінним елементом кріплення в багатьох сферах виробництва та будівництва. Якщо ви шукаєте якісні кріпильні вироби, відвідайте Slavi, де представлений широкий асортимент стандартних і спеціалізованих заклепок. Оберіть ідеальне рішення для своїх завдань! Переваги використання якісних заклепок Заклепки забезпечують міцне та довговічне з'єднання, яке не послаблюється з часом. Без якісного кріплення можуть виникати такі проблеми: Корозія та руйнування металевих деталей. Висока витрата часу на обслуговування та ремонт. Використовуючи правильні заклепки, ви гарантуєте надійність і довговічність з'єднання. Види заклепок та їх особливості Стандартні заклепки Це найпоширеніший тип заклепок, що застосовується у будівництві, машинобудуванні та автомобільній промисловості. Вони виготовляються з нержавіючої сталі, алюмінію або міді, мають різний діаметр та довжину. Високоміцні структурні заклепки Високоміцні структурні заклепки використовуються для з'єднання деталей, що піддаються значним навантаженням. Вони мають підвищену міцність і забезпечують жорсткість конструкцій. Глухі заклепки з кольоровим покриттям Ці заклепки не лише забезпечують […]

замначальника
trending_flat
Замначальника Кременецького ТЦК обрали запобіжний захід з правом внесення застави: яка сума

Замначальника Кременецького ТЦК, який попався на хабарі, вже офіційно повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Розмір застави визначили на рівні 266 240 гривень. Наразі підозрюваний перебуває під арештом, повідомляє очільник ГУНП у Тернопільській області Сергій Зюбаненко. Посадовця затримали 23 січня. Це сталося під час передачі 3 тисяч доларів США. Гроші він отримував за обіцянку допомогти з оновленням військово-облікових документів та зняттям з розшуку 28-річного жителя області. Операцію проводили поліцейські разом із працівниками СБУ. Затримання відбулося безпосередньо в момент отримання коштів. Усі дії фіксували в межах кримінального провадження. Після збору доказів слідчі Головного управління Нацполіції в Тернопільській області оголосили підозру. Дії посадовця кваліфікували за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Йдеться про одержання неправомірної вигоди службовою особою. Санкція цієї статті передбачає до 10 років позбавлення волі. […]

trending_flat
Підліток з Кременеччини обіграв титулованих шахістів на турнірі пам’яті загиблого воїна

У Кам'янці-Подільському завершився третій турнір пам'яті Романа Бузінського. Переможцем змагань став 15-річний Богдан Стравінський з Почаєва. Підліток здобув перемогу в турнірі, де грали досвідчені шахісти з високими званнями. Серед учасників були гросмейстер, три міжнародних майстра та інші титуловані спортсмени. Богдан набрав 7,5 очка і випередив найближчих суперників на пів очка. Юний шахіст провів дев'ять партій за швейцарською системою. Він виграв сім разів, один раз зіграв унічию та зазнав однієї поразки. Призовий фонд турніру становив 40 тисяч гривень. Змагання зібрали 81 учасника. На другому місці фінішував Ярослав Шевченко з результатом 7 очок. Ще троє шахістів - Володимир Вусатюк, Дмитро Горєлов та Леонід Старожилов - також набрали по 7 очок і розділили місця з третього по п'яте.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025