15.11.2024
Новини

Як знущались над дітьми в інтернаті на Тернопільщині: стали відомі подробиці

Представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини оголосили результати моніторингової перевірки у Новосільській спеціальній школі Тернопільської обласної ради. Нагадаємо, що до поліції надійшла інформація від представниці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про те, що працівники цієї школи вчиняють насильство щодо неповнолітніх.

Під час візиту до закладу вони виявили серйозні проблеми з організацією освітнього процесу та численні факти психологічного й фізичного насильства щодо дітей, передає Українська правда.

За словами представниці Уповноваженого з прав дитини Ірини Суслової, у закладі спостерігається “серйозна неорганізованість у веденні документації та управлінні навчальним процесом”. Зокрема, не всі діти мають офіційно підтверджені особливі освітні потреби (інвалідність), відсутні базові елементи освітнього процесу, як-от щоденники, розклад уроків та домашні завдання. Крім того, у школі бракує необхідних фахівців, таких як нейропсихолог, дефектолог чи логопед.

“Уявіть собі: у закладі немає журналу, де фіксувалася б реєстрація дітей і їхня відвідуваність. Ніхто не знає, скільки дітей було вчора, є сьогодні чи буде завтра, що навіть унеможливлює планування харчування. Це – елементарні речі, які мали б бути налагоджені”, – зазначає Суслова.

Читайте також: В обласній раді відреагували на скандал щодо сексуального насилля в інтернаті на Тернопільщині

“У закладі відсутні базові елементи освітнього процесу. Перевіривши зошити учнів у різних класах, ми побачили, що домашні завдання взагалі не задають, а спеціальна освітня програма, яка мала би відповідати особливим потребам дітей, також не впроваджена”, – говорить Суслова.

Суслова також зазначила, що в закладі трапляються випадки психологічного та фізичного насильства щодо дітей. Зокрема, їх можуть карати за плач, називати принизливими словами, а іноді навіть застосовувати фізичну силу. Їх називали “скотами”, “інвалідами” та іншими образливими словами. Були зафіксовані й факти сексуального насильства між дітьми, про які керівництво знало, але не вжило заходів.

“Діти розповідають, що до них часто застосовують фізичне насильство: їх б’ють, штовхають, дають ляпаси та навіть використовують сторонні предмети для покарання”, – розповіла Суслова.

“Проблема полягає не лише в насильстві між дітьми, але й у реакції керівництва: дитину, яка стала жертвою, принизили, штовхнули, змусили стати на коліна і вибачитися замість того, щоб надати будь-яку підтримку, зокрема психологічну.

Виникає питання: яка роль керівництва і закладу загалом, якщо вони не здатні захистити базові права дітей?” – каже Суслова.

Крім того, умови в школі не відповідають базовим вимогам: відсутні засоби гігієни, душові кімнати не забезпечують належної приватності. У дітей не було туалетного паперу і мила, бо керівництво каже, що вони їх їдять. А територія закладу занедбана і небезпечна для дітей. Там є навіть кладовище, яке чомусь не огороджене.

Перейти до панелі інструментів