З видом на озеро: в Тернополі «виросте» оздоровчий центр чи черговий скандал?

Здебільшого про плани влади віддати черговий клаптик землі тернополяни дізнаються «по факту»: коли в ґрунт заливають бетон. Ось і про амбітні плани будувати в парку Т.Шевченка розважально-оздоровчий комплекс з закладом громадського харчування та житловим приміщенням з видом на озеро, вочевидь, хочуть «пропхати» тихо.

Так до журналістів інтернет-видання «Терміново» потрапив проект рішення Тернопільської міськради, в якому йдеться про виділення 0,4194 га землі в парку ім. Т. Шевченка.

Проект рішення сесії ТМР

–          «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,4194 га для обслуговування викупленої будівлі з перебудовою та будівництва розважально-оздоровчого комплексу з закладом громадського харчування та житловим приміщенням за адресою вул. Білецька, 34 приватному підприємству «Креатор-Буд»,- йдеться в проекті рішення ТМР.

ТУТ МАЄ БУТИ РЕКЛАМА
Червоним виділена ділянка для будівельної компанії

Ділянка, на яку претендує будівельна компанія, знаходиться майже впритул до пішохідної доріжки в парку. На викопіюванні чітко видно, що вона захоплює собою не лише землю під нежитловим приміщенням, а й значний шматок за його межами. Згідно того ж викопіювання, під час будівництва доведеться, імовірно, попрощатися із зеленими насадженнями в парку.

На жаль, представники «Креатор-Буд» на момент виходу публікації не відповіли на лист наших журналістів щодо своїх планів будувати в парку.

  • Доброї пори доби! Вас турбує журналіст інтернет-видання «Терміново» (https://terminovo.te.ua/) . Мені потрібен коментар Вашої компанії щодо планів будувати комплекс на ділянці площею 0,4194 га за адресою Білецька,34. Цю інформацію ми отримали на земельній комісії міськради. Зокрема від Вас нас  цікавить, що саме «Креатор-Буд» планує зводити, чи передбачає проект вирубку зелених насаджень, чи передбачено проектом покращення інфраструктури поруч будівництва. Буду вдячна за оперативну відповідь, позаяк готую матеріал з цього приводу,- написали ми на офіційну пошту компанії (office@kreator-bud.com). Проте відповіді так і не отримали.

Депутати – в роздумах

Земля біля Тернопільського ставу – престижна та дорога. Однин з депутатів міськради минулого скликання, не на диктофон, озвучив, що її вартість коливається від десяти тисяч доларів за сотку.

Наразі депутати міськради Тернополя відклали проект «Креатор-Буду» – «на потім». Під час одного із засідань земельної комісії народні обранці навіть не включили це питання до порядку денного.

  • Ми не знаємо, про що йде мова, для чого просять землю, що там зараз. Як мінімум, потрібно поїхати комісією на місце і подивитися,- прокоментував в телефонній розмові нам депутат ТМР Роман Торожнюк.

Те, що комісія не розглянула проект, блокує його появу в порядку денному сесії, що відбудеться 8 серпня. Однак до того часу документ ще має усі шанси потрапити до сесійної зали. По-перше, його може розглянути (не важливо з якими висновками) постійна комісія з питань архітектури. По-друге, може передувати земельна комісія та все ж розглянути документ. При чому це може статися навіть у сесійний день. Варіантів безліч – була б лише мотивація.

Земля «без черги» 

Ділянку, яку просить «Креатор-Буд» можна було б, звісно, виставити на торги. Та в такому випадку будівельній компанії довелося б заплатити чималу суму до бюджету міста. Тому варіант здати землю в оренду – вельми вигідний, принаймні для інвестора. Деякі депутати в кулуарах говорять, що взагалі йдеться не про 40 сотих землі, а значно більше. Мовляв з часом до орендованої ділянки «доплюсують» нові метри через сервітути і в підсумку вийде на кілька сотих більше. Так це чи ні – стверджувати зараз складно. Однак така практика для Тернополя не є чимось дивовижним.

Ділянка знаходиться неподалік тернопільської пивоварні “ОПІЛЛЯ”

Так само не дивує, що саме «Креатор-Буд» претендує на престижну ділянку біля озера. Адже керівника будівельної компанії Ігоря Гуду вважають близьким товаришем міського голови Сергія Надала. Якщо іншим компаніям на сесіях часто-густо блокують навіть чисті, технічні питання, то в Гуди рідко виникають проблеми з лояльністю ради. І факт, що землю біля озера готові віддати просто в оренду – яскраве тому підтвердження.

Фігурант криміналу

Та є ще один нюанс. Частина ділянки для «Креатор-Буд» фігурує у «свіжому» кримінальному провадженні (№ 607/8707/18).

Виявлено факт зловживання службовим становищем посадовими особами Тернопільської міської ради, які всупереч ЗУ «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах» затвердили проект землеустрою, щодо організації і встановлення меж територій рекреаційного призначення та встановлення межі територій парків «Національного провадження», «ім. Т.Г. Шевченка» та «Топільче», згідно яких території згаданих парків значно зменшено; посадові особи Тернопільської міської ради внесли завідомо неправдиві дані в креслення генерального плану м. Тернополя, розміщеного на офіційному сайті Тернопільської міської ради,- йдеться в документах справи.

Наразі триває досудове розслідування. Поліція та прокуратура через суд отримали доступ до оригіналів проектів землеустрою та технічної документації, відносно земельних ділянок, які перебували в межах вищезазначених парків. В тому числі й по ділянці, на якій розміщено нежитлове приміщення, яке планує реконструювати «Креатор-Буд».

  • Враховуючи те, що без наявності вказаних вище документів не вдається встановити склад вчинених кримінальних правопорушень посадовими особами ТМР, необхідність проведення земельно-технічної експертизи, підтвердження факту зміни цільового призначення вищезазначених земельних ділянка, які перебували в межах парків, існування загрози втрати чи знищення даних документів, які будуть визнанні речовими доказами у кримінальному провадженні, та в інший спосіб їх отримати не виявляється можливим, виникла необхідність вилучення їх оригіналів,- клопотали у суді правоохоронці.

Суд клопотання задовольнив і рішення набрало законної сили 4 червня 2018 року. Чи вплине наявність провадження на подальшу долю ділянки, чи змінить цей факт позицію депутатів міськради, побачимо у середу, 8 серпня, під час сесії Тернопільської міськради. Далі буде…

Автор: Тетяна Колеснік

 

 

About the author

Тернопіль
trending_flat
Сильна спека йде на Тернопільщину: синоптики попередили про небезпеку

В Україну повернеться сильна спека. Про це повідомляє синоптикиня Наталка Діденко у своєму Фейбуці. "Завтра, 29-го липня, залишки холодного атмосферного фронту зумовлять короткі дощі та грози на Харківщині, Полтавщині, Сумщині та на півночі Луганщини. Більша частина території України опиниться серед сухої погоди", - сказала синоптикиня. Весь європейський континент опиниться під дією антициклону. "Протягом дня середи очікується +22+25 градусів, у південній частині +24+28 градусів, по північним регіонам +20+22 градуси. У Києві 29-го липня опади малоймовірні. Температура повітря +22, +23 градуси. Завершення липня та початок серпня принесуть в Україну справжню спеку, візьміть це до уваги", - йдеться у заяві. За прогнозом Тернопільського обласного центру з гідрометеорології, завтра, 29 липня, на Тернопільщині температура повітря підніметься до 27 градусів. Далі буде ще спекотніше. "30 липня: Малохмарно. Без опадів. Вітер південно-східний, 5 – 10 м/с. Температура вночі 10 – 15°, вдень 25 – 30° тепла. […]

Тернопіль
trending_flat
Приїде “МастерШеф” і не тільки: як Тернопіль святкуватиме День міста (програма)

У Тернополі 14-16 серпня відбудеться триденний благодійний фестиваль "Тернопіль вражає". Які заходи можна буде відвідати з нагоди Дня міста, читайте у матеріалі "Терміново". Протягом трьох днів відвідувачі можуть відвідати різноманітні розважальні, спортивні, культурні та гастрономічні заходи. Програма заходів: фудкорти; благодійний забіг; рибальський турнір; дитячий простір; зона жіночих практик; фотозона тощо. "Окремою подією стане приготування українського борщу учасниками проєкту «МастерШеф», долучитися до якого можна буде за благодійний внесок. Усі кошти, зібрані під час фестивалю, спрямують на підтримку військовослужбовців 105-ї окремої бригади територіальної оборони", - повідомляють у міській раді Тернополя.

мобілізація
trending_flat
Мобілізація у серпні: відстрочки, повістки та нові правила через “Резерв+

В Україні вкотре продовжили дію загальної мобілізації та воєнного стану. Наприкінці літа процес призову триватиме у штатному режимі, однак для військовозобов'язаних є кілька важливих процедурних оновлень — від автоматичного продовження відстрочок до нових алгоритмів у застосунку «Резерв+». Розбираємося детально, що саме змінюється з 1 серпня і до чого варто підготуватися заздалегідь. 1. Воєнний стан продовжено: нові терміни Президент підписав закони про чергове продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів — до кінця жовтня 2026 року. Це означає, що всі юридичні механізми, вручення повісток та робота ТЦК та СП продовжуються без перерв. 2. Автоматична відстрочка та «Резерв+»: кому не потрібно стояти в чергах Головне полегшення останніх місяців — цифровізація. У серпні більшість процесів із продовження відстрочок продовжують працювати в автоматичному режимі. Як це працює: Якщо підстава для вашої відстрочки вже є в державних реєстрах (наприклад, інвалідність, студентство чи […]

пенсія
trending_flat
Хто отримає до 3100 гривень доплати до пенсії у серпні: у ПФУ нагадали про святковий бонус

У Пенсійному фонді України нагадали про порядок виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році. Більшості українців, які мають право на цю виплату, кошти нарахують автоматично, однак окремим категоріям громадян потрібно буде звернутися із заявою. Хто отримає гроші без звернення Автоматично виплату отримають: пенсіонери, зокрема особи, які отримують щомісячне довічне грошове утримання; одержувачі житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, якщо вони не проходять військову службу. Кошти надійдуть одночасно з пенсією, субсидією або пільгою. Як отримають виплату військовослужбовці Для ветеранів, які проходять військову службу та водночас є пенсіонерами, Пенсійний фонд перерахує кошти на рахунки військових частин або установ, де вони проходять службу. Додатково звертатися до ПФУ не потрібно. Читайте також: Пенсії можуть урізати на 20%: ПФУ попередив українців про важливе правило Кому необхідно подати заяву Самостійно звернутися до Пенсійного фонду повинні громадяни, які: не перебувають на […]

вейпи
trending_flat
Вейпи з Китаю на мільйони: тернополяни організували масштабну підпільну схему

Четверо жителей Тернопільської області підозрюються у збуті незаконно виготовлених рідин для електронних сигарет на велику суму. Про це повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі. "За даними слідства, з червня 2025 року по січень 2026 року підозрювані організували масштабну реалізацію фальсифікованої продукції по всій Україні. Сировину невстановленого походження замовляли з Китаю, фасування здійснювали у Кривому Розі, а до збуту залучили спільників із Черкащини. Для прикриття діяльності використовували підроблені сертифікати відповідності. Продаж здійснювали через Telegram та інтернет-магазини. Щомісяця реалізовували близько 12 тис. флаконів на понад 1,5 млн грн", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Один вейп школярки допоміг викрити схему на мільйони Оперативники провели 26 обшуків на території трьох областей та вилучили незаконно виготовлену продукцію і компоненти до неї на суму 5,6 млн грн. Зокрема, було вилучено: готівку (45 тисяч доларів, 7,5 тисяч євро, майже 700 тисяч гривень, 100 фунтів стерлінгів); харчові ароматизатори; […]

Тернопіль
trending_flat
Грози не відступлять? Синоптики дали прогноз погоди на вихідні

На Тернопільщині у наступні дні прогнозують мінливу погоду. Грози не відступлять. Про це повідомляє Тернопільський обласний центр з гідрометеорології. 26 липня на Тернопільщині буде мінлива хмарність без опадів. Температура вночі буде коливатись від 9 до 14 градусів, вдень від 24 до 29 градусів тепла. У Тернополі буде від 27 до 29 градусів тепла. "27 липня: Хмарно з проясненнями. Вночі без істотних опадів. Вдень короткочасні дощі, грози. Вітер західний, 7 – 12 м/с. Температура вночі 11 – 16°, вдень 23 – 28° тепла", - йдеться у заяві. 28 липня короткочасні дощі очікуються лише вночі. Вдень буде від 20 до 25 градусів тепла, вітер буде сягати поривів до 20 градусів. Фото - "Терміново".

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025

ТУТ МАЄ БУТИ РЕКЛАМА