Підготовка до зими: доки ще не пізно

Надзвичайно тепле літо 2023, дехто навіть називає його аномально теплим, дозволило українцям розслабитись і на якийсь час забути про темні та холоді зимні часи. Але повністю розслаблятись зовсім не на часі, адже попереду осінь і та сама зима. А ворог, судячи з усього, накопичив зброї, щоб тероризувати нашу енергосистему. Тому саме час перевірити, чи готові ви до можливих блекаутів та відключення інших комунікацій.

Світло та зв’язок

Здається, що наявність зв’язку для українців ледь не головніше за світло. Насправді мобільний зв’язок та інтернет — це не тільки та можливість дивитись фільми та грати в автомати онлайн. Це ще й можливість бути на зв’язку з рідними в різних регіонах та своєчасна інформація щодо ракетної небезпеки.

Минулої зими на мобільний інтернет неможливо було покластися. Найчастіше він зникав за кілька годин після світла. Адже станції, які передають мережу, також живляться електрикою. І коли її немає, вони перестають повноцінно працювати. До нинішнього сезону найбільші оператори зв’язку в Україні підійшли більш підготовленими, вони обладнали свої станції генераторами. Це має значно подовжити термін автономної роботи станцій мобільного зв’язку та інтернету.

Готуються до зими і мережеві оператори інтернету. Вони прокладають оптоволоконні мережі, які можуть працювати без електрики. Якщо вдома встановлений такий інтернет, він буде працювати навіть під час блекауту. Головне — заживити роутер. Але для цього вистачить звичайного павербанку чи зарядної станції.

 Вибрати можна так:

  • якщо ви користуєтесь лише телефоном або планшетом — достатньо павербанку або двох;
  • якщо є потреба заряджати одразу кілька гаджетів або користуватись ноутбуком під час блекауту — краще купити зарядну станцію.

Щодо зарядних станцій та павербанків: влітку більшість торгових мереж пропонували ці товари зі значними знижками. Поки не настав перший блекаут істотного здорожчання не передбачається, тож навіть зараз ще можна придбати кілька павербанків або зарядну станцію по доступній ціні.

Опалення та вода

Торік найбільше страждали мешканці тих будинків, опалення яких було заживлене від електрики. Як тільки вона зникала, будинок одразу починав охолоджуватись. Наразі протистояти цьому можна лише за допомогою утеплення: стін, вікон, підлоги. Адже, коли оселя прогріта з середини й не випускає тепло назовні, вона довше залишається теплою. Власники приватного сектору можуть в якості додаткових джерел опалення розраховувати на каміни та буржуйки, хоча б портативні. А от у квартирах відкритий вогонь — вкрай небезпечний. Хіба що можна обладнати невеличкі портативні обігрівачі, в які можна ставити свічки.

А от із відключенням води боротись неможливо. Тож потрібно заздалегідь потурбуватись про її запас. Вдома потрібно мати запас технічної та питної води з розрахунку на кожну людину, а також на тварин, які проживають з вами. Запаси варто робити з розрахунку: 3 літри питної води на день на людину та 15 літрів технічної. Якщо зробити його не на один, а хоча б на 2-3 дні, є шанс спокійно перечекати будь-який блекаут, не відчуваючи незручностей. 

 

About the author

trending_flat
19-річному водію, причетному до смертельної ДТП на дамбі, повідомили про підозру

19-річний водій без прав збив на зустрічній смузі дамби у Тернополі іншого водія - той загинув на місці. Тепер хлопцю загрожує до восьми років ув'язнення. Як повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі, хлопцю уже повідомили про підозру. Що сталося на дамбі 6 травня 2026 року на вулиці Руській, на ділянці дамби Тернопільського ставу, сталася смертельна аварія. 19-річний водій BMW 330i їхав із боку мікрорайону Дружба в напрямку центру міста. Він не впорався з керуванням - автівку занесло на зустрічну смугу. Там BMW зіткнувся з Renault Megane, який рухався назустріч. Водій Renault загинув на місці. Кому повідомили про підозру Слідство встановило: молодий водій не мав прав відповідної категорії - і ніколи їх не отримував. Йому оголосили підозру за статтею про порушення правил дорожнього руху, що спричинило смерть людини. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі та заборону керувати транспортними засобами. Розслідування […]

trending_flat
На фронті за кілька днів до 32-річчя загинув матрос з Тернопільщини

Тернопільщина втратила матроса Дмитра Блаженка. Про втрату розповіли у Чортківській обласній державній адміністрації. "Лави Небесного Війська поповнив ще один наш земляк. 27 квітня 2026 року в бою за волю і незалежність України поблизу населеного пункту Добропілля Покровського району Донецької області загинув житель села Джурин Білобожницької громади, водій-сапер інженерного відділення, матрос Дмитро БЛАЖЕНКО, 11.05.1994 року народження", - йдеться у повідомленні. Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним, близьким та усім, хто знав Героя. Вічна йому пам'ять і слава!

смертельна ДТП на дамбі
trending_flat
Загинула людина унаслідок вчорашньої ДТП на дамбі у Тернополі (фото, відео)

У поліції Тернопільщини повідомили, що унаслідок вчорашньої ДТП на дамбі загинула людина. "Поліцейські встановлюють обставини смертельної ДТП у центрі Тернополя Дорожньо-транспортна пригода трапилася 6 травня близько 22:00 на вулиці Руській, поблизу дамби Тернопільського ставу. За попередніми даними, зіткнулися автомобілі Renault та BMW. Унаслідок аварії одна людина загинула, ще одну з травмами госпіталізували. На місці події працюють слідчі поліції, які встановлюють усі обставини та причини ДТП", - йдеться у повідомленні.

trending_flat
Моторошна ДТП на дамбі у Тернополі: що відомо про наслідки

У Тернополі поблизу дамби сталася серйозна ДТП. Є травмовані. Інформацію журналістам підтвердили у пресслужбі патрульної поліції Тернопільської області. "Попередньо двоє травмовані. На місці працюють патрульні, медики та ДСНС. Намагаються врятувати чоловіка, якого затиснуло в одній із автівок",  - кажуть у патрульній. Рух ускладнений. Просимо обирати інший маршрут та не скупчуватися на місці події, оскільки це заважає роботі спецслужб.

trending_flat
«Пужники знищив Сталін, а не УПА» – тернопільський історик спростовує поширені міфи

Тернопільський дослідник оприлюднив нове дослідження про трагічну долю села Пужники на півдні Тернопільської області, яке спростовує низку помилкових тверджень, що з'явилися в медіа після початку ексгумаційних робіт у 2025 році. За словами історика, широкій громадськості — ні польській, ні українській — це село було практично невідоме аж до початку ексгумацій. Саме тоді новинні стрічки рясніли матеріалами із грубими фактичними помилками. Зокрема, поширеним став заголовок на кшталт: «Волинь-43. Знищене УПА село Пужники» — хоча події там відбувалися у 1945 році, а не 1943-го, і до Волині це село не має жодного відношення, оскільки розташоване на півдні Тернопільщини. Щоб підкріпити свої висновки документально, дослідник звернувся до Державного архіву Львівської області, де виявив список жителів Пужників, виселених до Польщі в рамках так званого «обміну населенням». Відповідно до архівних даних, у 1945–1946 роках село покинули 814 осіб. Це, на переконання історика, однозначно свідчить: Пужники […]

Тернопіль
trending_flat
У Тернополі зафіксували температурний рекорд

У Тернополі побито температурний рекорд. Про це повідомляє Тернопільський обласний центр з гідрометеорології. Температура 5 травня сягнула +27, 8 градуса. Востаннє температурний рекорд було побито в 1969 році - тоді температура повітря становила 26,9. Також синоптики розповіли про погоду на сьогодні, 6 травня. "Сьогодні по Тернопільщині 🇺🇦: Малохмарно. Без опадів 🌤. Вітер південно - західний, 7 – 12 м/с. 🌡Температура по області: +24...+29º ; по м. Тернополю: +27...+29º. 🕖 Поточна погода у м. Тернополі на 06:00 год. 06 травня: Температура повітря +9,3°. Відносна вологість 81 %. Атмосферний тиск 730 мм. рт.ст", - йдеться у повідомленні. Нагадаємо, "Терміново" повідомляло, що Україна зараз – найгарячіша точка Європи, але погода вже несе сюрпризи.  Дощів та гроз побільшає, а температура повітря поступово піде на спад. Виняток становитимуть лише східні регіони, де ще певний час затримається сильна спека.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025