26.12.2024
Новини

“Весь світ дає нам на патрони, а ми будуємо майданчики”: чому у Кременецькій громаді не хочуть добудувати спортивний об`єкт за 1,5 млн грн

П`ять років тому у с. Великі Млинівці, що на Кременеччині, розпочали будівництво спортивного майданчика для міні футболу з штучним покриттям. Тоді на проєкт виділили 1, 421 млн грн. Замовником було управління капітального будівництва Тернопільської ОДА, а тендер виграло ТОВ “Тростянець Трейдбуд Інжиніринг”. Проте робіт виконали на 764 142 грн. Обгородили, застелили нижній шар під штучне покриття і на тому зупинилися. А майданчик до сьогодні уже заріс травою. Ми з`ясували, чому 4 роки тому не завершили будівництво та, що буде далі з недобудованим спортивним об`єктом?

Як розповіли у відділі молоді та спорту Кременецької міської ради, будували майданчик за співфінансування обласного та місцевого бюджету. Коли у 2020 році створилася Кременецька громада, незавершений спортивний об`єкт передали на її баланс. Тож, що робити з недобудом, мають вирішити депутати.

На сесії Кременецької міської ради, що відбулася днями, серед інших розглянули питання “Про затвердження робочого проєкту “Капітальний ремонт (відновлення) елементу благоустрою – спортивного майданчика за адресою вул. Миру в с. Великі Млинівці, Кременецького району, Тернопільської області”.

Думки депутатів щодо необхідності затвердження проєкту розділилися.

  • Невже це зараз так необхідно? Весь світ скидається нам на патрони, в країні війна. А ми будемо майданчики будувати? – зауважив депутат Ярослав Ковальчук. – Може на ці кошти доречніше купити шкільні автобуси, чи автомобіль хлопцям на фронт? Ми сьогодні не знаємо, що буде завтра. Ми завтра, не дай Бог, можемо без житла залишитися.

Необхідність затвердження проєкту пояснив начальник відділу молоді та спорту Кременецької міської ради Андрій Станіславенко.

  • Наразі мова йде лише про проєкт, а не виділення коштів, – наголосив Андрій Станіславенко. – За суму, яка необхідна на завершення майданчика, говоритимемо згодом. Ми живемо під час війни, але й плануємо щось для дітей на майбутнє. Тож ця суперечка безпідставна.

Голова громади Андрій Смаглюк зазначив, що проєкт необхідний для того, аби можна було шукати можливостей завершення будівництва за грантові кошти. Адже без документів цього не можливо зробити.

  • Частину коштів на будівництво майданчика виділили ще у 2018 році. Тоді діяла програма про розвиток фізичної культури та спорту, такі майданчики будували по усій країні. Тож зробили те, що встигли. Зараз ми маємо вибір – або завершити його, або перевести у статус довгобуду, – підсумував Андрій Смаглюк.

Та аргументів, схоже, вистачило не усім депутатам. Проєкт підтримали 16 обранців, рішення не прийняли. Питання повторно розглядатимуть на найближчому сесійному засіданні.

Тим часом, Андрій Станіславенко розповів, що акт виконаних робіт з будівництва майданчика у В. Млинівцях отримали від управління капітального будівництва на 764 142 грн. А згідно процедури закупівлі на Prozorro на реалізацію виділили 1 421 322 грн.

У департаменті капітального будівництва Тернопільської ОВА пояснили, що насправді громаді передали незавершене будівництво. Співфінансування з місцевого бюджету тоді було не повним, тому об`єкт не змогли завершити. Разом з тим передали усю необхідну документацію, яка дозволяє, при бажанні та наявності коштів, будівництво спортивного майданчика довести до логічного завершення. Та наразі про кошти навіть не йдеться, бо ж у депутатів поки немає й бажання затвердити проєкт.

 

 

Перейти до панелі інструментів