
У Тернополі діти тепер вчитимуться щосуботи.
З 13 вересня школярі Тернополя навчатимуться також і у суботу. Це рішення ухвалили через можливі ризики, пов’язані з опалювальним сезоном. Такі дії також дозволять учням мати довші канікули взимку. Про це повідомила керівниця управління освіти Тернопільської міської ради Ольга Похиляк газеті “Наш День”.
Читайте також: “Єдина школа” стала платною для батьків: що потрібно знати
“На початку навчального року ми затвердили структуру, не враховуючи робочих субот. Але, на жаль, через події, які відбуваються в нашій країні, є загроза, що в зимовий період можемо залишитися без світла, газу. Тому є потреба використати суботи вересня і жовтня. Ми вже маємо такий досвід”, – розповідає посадовиця.
Планують відпрацьовувати сім робочих субот. Таким чином канікули розпочнуться з 18 грудня, а не з 27.
About the author
Тернопілля здригнулось від болю: додому “На Щиті” повертаються шестеро Героїв
Чорні дні для Тернопілля. Цього тижня трагічні звістки з передової сколихнули одразу кілька громад нашої області. Додому "На Щиті" повертаються шість Героїв, які стримували ворога на Херсонщині, Запоріжжі, Донеччині та Харківщині. Ігор Кульбаба Під час виконання бойових та службових завдань у прифронтовій зоні Херсонщини трагічно загинув тернопільський поліцейський Ігор Кульбаба. Життя правоохоронця обірвалося напередодні ввечері через прицільний удар ворожого FPV-дрона, який завдав йому поранень, несумісних із життям. Ігор Кульбаба стояв у витоків створення місцевого підрозділу — він прийшов на службу у 2016 році, коли патрульна поліція Тернопільщини лише розпочинала свою роботу, і присвятив цій справі десять років. Колеги та побратими згадують його як щирого, товариського, справедливого чоловіка з великим серцем, який бездоганно виконував свій обов’язок та залишався до кінця вірним Присязі. Читайте також: Світ затьмарився від горя: лави небесного війська поповнили троє Героїв з Тернопільщини Цей підступний обстріл залишив без […]
Марчук Анна 25.06.2026
Майже два роки невідомості: у бою загинув 27-річний Герой з Тернопільщини
Важка та болюча звістка сколихнула Чортківщину. Підтвердилася загибель військовослужбовця Дмитра Анатолійовича Фуголя, родина якого через війну переїхала на Тернопільщину. Захисник України народився 16 липня 1996 року і тривалий час — з 5 липня 2024 року — офіційно вважався зниклим безвісти. Майже два роки рідні жили у невідомості, плекаючи надію, але, на жаль, найстрашніше побоювання підтвердилося. Про це повідомили в Більче-Золотецькій сільській територіальній громаді. Солдат Дмитро Фуголь захищав Батьківщину на найгарячіших ділянках фронту як гранатометник 3-го штурмового відділення 1-го штурмового взводу 1-го штурмової роти військової частини А4862. Його життя обірвалося під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Нью-Йорк Бахмутського району Донецької області. Читайте також: На Запоріжжі загинув молодий Герой з Тернопільщини Сам Дмитро був родом із Кривого Рогу Дніпропетровської області. Однак через повномасштабне вторгнення його сім’я змушена була залишити рідну домівку й переїхати як внутрішньо переміщені особи у село Олексинці […]
Марчук Анна 25.06.2026
На Запоріжжі загинув молодий Герой з Тернопільщини
Теребовлянська громада знову у скорботі. На фронті загинув місцевий мешканець, солдат Олег Ярославович Гавриляк. Життя захисника України обірвалося 17 червня 2026 року в районі населеного пункту Лісне Запорізької області. Військовослужбовець поліг під час виконання бойового завдання внаслідок ворожого авіаудару керованою авіаційною бомбою (КАБ). Про це повідомили в Теребовлянській міській раді. Олег Гавриляк народився 25 лютого 1996 року. До лав Збройних сил України чоловік був призваний наприкінці осені минулого року — 24 листопада 2025 року. Читайте також: Втратили батька 1-річний син та 9-річна донька: загинув поліцейський з Тернопільщини На фронті він виконував важливі та небезпечні завдання, захищаючи Батьківщину на посаді оператора безпілотних літальних апаратів. До останнього подиху воїн залишався вірним присязі та українському народові. "Важко знайти слова, які могли б вгамувати біль непоправної втрати. Теребовлянська міська рада, міський голова Олег Продан та депутатський корпус висловлюють щирі співчуття рідним, близьким, побратимам і […]
Марчук Анна 25.06.2026
На заході України прогнозують +37 тепла або й вище
В Україну повертається сильна спека, яка насувається на наші території із Західної Європи. Якщо досі в країні утримувалася відносно комфортна літня температура повітря, то невдовзі синоптичні процеси суттєво зміняться. Потепління відчується вже у п'ятницю, 26 червня, коли на заході стовпчики термометрів піднімуться до +28...+34 градусів, на півдні буде близько +30, а на решті території — в межах +24...+29 градусів. Про це розповіла синоптикиня Наталка Діденко. Дощі з грозами цього дня можливі лише на сході, а також подекуди на Хмельниччині, Вінниччині та Житомирщині. Проте вже з вихідних спека почне стрімко посилюватися. Першими удар розпеченого повітря з повною силою відчують саме західні області України. А вже у неділю, 28 червня, аномально високі температури охоплять практично всю державу — термометри показуватимуть сонячні +32...+37 градусів, а місцями показники будуть навіть вищими.
Марчук Анна 25.06.2026
На Тернопільщині застілля завершилося стріляниною: що відомо
На Тернопільщині чоловік поранив односельчанина з рушниці. Поліцейські розслідують обставини інциденту, внаслідок якого 25-річний хлопець отримав вогнепальне поранення. Повідомлення про госпіталізацію мешканця Великогаївської громади із простреленою лівою стопою надійшло до поліції від медиків швидкої допомоги. Про це повідомили в ГУНП Тернопільскої області. Як з'ясували правоохоронці, до поранення постраждалого причетний його односельчанин. За попередньою інформацією, чоловіки разом розпивали алкогольні напої. Під час застілля 29-річний господар помешкання дістав власну мисливську гладкоствольну рушницю. Коли чоловік почав розряджати зброю, стався випадковий постріл — куля влучила прямо в ногу його гостя. Поліцейські вилучили рушницю на місці події. Перевірка показала, що зброя була офіційно зареєстрована відповідно до чинного законодавства. "За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 128 Кримінального кодексу України — необережне заподіяння тілесного ушкодження середньої тяжкості. Санкція статті передбачає покарання у вигляді виправних робіт або обмеження волі на строк до двох років", […]
Марчук Анна 25.06.2026
У Тернопільській обласній раді ліквідували одне з управлінь
Тернопільська обласна рада звільнила Оксану Мормуль з посади начальника управління з питань комунального майна та природних ресурсів. Кадрова зміна відбулася 17 червня 2026 року та пов'язана з повною ліквідацією цього відомства. Відповідне рішення ухвалила облрада. Попри звільнення з керівної посади, Оксана Мормуль продовжить займатися ліквідаційними справами відомства. Згідно з рішенням обласної ради, вона залишається головою комісії з припинення управління з питань комунального майна та природних ресурсів. Посадовиця зобов'язана у визначені строки забезпечити виконання всіх процедурних та юридичних дій, необхідних для остаточного закриття цієї структури у повному обсязі.
Марчук Анна 25.06.2026
