“Я точно знаю, кому це дуже вигідно”, – митрополит Епіфаній пояснив, як поводитися з хейтерами у соцмережах

Митрополит ПЦУ Епіфаній у рубриці #Церква_з_тобою розповів, як українцям потрібно правильно реагувати на хейт в соцмережх і чи варто брати близько до серця. Джерело – пост Епіфанія у Фейсбук:

“Життя для українського народу є дійсно небезпечним, напруженим, непередбачуваним, екстремальним і стресовим. Майже три роки повномасштабної війни, а перед цим пандемія ковіду здатні вибити ґрунт з-під ніг у будь-кого. Люди розчаровані, втомлені, буквально пошматовані морально, психологічно і часто фізично. Вони не знають, чого очікувати далі, постійно зазнають різних втрат і обмежень, не залежних від них змін. Тому в ці складні часи непоодинокими є реакції неприйняття, протесту, агресії, злості, ненависті, хейту.

Особливо це помітно в соцмережах та онлайн-платформах, куди здебільшого перенеслася сучасна комунікація між людьми, їхнє самовираження. Ненависть, ворожість (хейт) можна пояснити, але його не можна сприймати як норму. Ні в якому разі це не варто «підживлювати», розмовляти з цим його ж «мовою», брати близько до серця.

Хейтером, як і його об’єктом, може стати кожен. Особливо в соцмережах, де проявляти ненависть та агресію щодо інших значною мірою зручніше і безпечніше, аніж у реальному житті. У віртуальному середовищі люди часом «ховаються» за аватаркою, створюють альтернативні акаунти, коментують будь-що, будь-де, безкарно «ранять» когось, ображають, не несучи відповідальності за свої слова і не бачачи реальних наслідків. Але ці наслідки завжди існують: як для автора, так і для об’єкту хейту. І ці наслідки є дуже згубними.

Якщо хтось думає, що хейт – це джерело сили та енергії, то помиляється. Це болото, трясовина, в якій чим більше «дій» – тим більше людина загрузає і тоне, не може дихати, почувається брудною і паралізованою. Хейт – це зло, це залежність і неспокій. Той, хто хейтить, виливає свій бруд на іншого, він сповнюється руйнівним гнівом, бажанням зробити іншому боляче, а потім відчуває тривогу від того, чи досяг успіху у своєму намірі, чи достатньо зачепив, «знищив супротивника». Бо мета будь-якого хейту – це зневага, кривда, образа, хворобливе самоствердження шляхом приниження інших. Це великий гріх проти особистості іншої людини.

Хейт не лише ранить, він сприяє поляризації, штучному розділенню людей. Шкода, що й наш народ часом піддається таким штучно створеним хвилям хейтингу, зокрема стосовно політики, релігії тощо. Комусь бажано розсварити українців зсередини, налаштувати одних проти інших. І я точно знаю одного нашого спільного та підступного ворога, кому це дуже вигідно – це російська імперія зла.

Як протистояти хейту? Не реагувати, не давати йому «поживи», не вступати в пусті суперечки, не уподібнюватись тим, хто окрім ненависті, зла й образ в цей світ нічого доброго й конструктивного приносити не хоче. Писання вчить нас на зло відповідати добром. У випадку хейтерів це може бути подяка за пораду, підтримка і розуміння, що певна людина в даний момент перебуває в сум’ятті, у неврівноваженому душевному, емоційному чи психічному стані. Можна подумки або словесно пробачити їй образу, за потреби висловити свою незгоду з агресивними і нечемними висловлюваннями, натомість побажати доброго дня, миру і спокою. Маємо перемагати зло через добро, адже одне зло іншим злом переможене бути не може. Шлях правдивого подолання зла не простий, але нам слід памʼятати: «Усе можу в Iсусi Христi, Який мене змiцнює» (Флп. 4: 13).”

About the author

вбивство Монастириська
trending_flat
У Німеччині жорстоко вбили жінку з Тернопільщини та її 2-річну дитину

У німецькому місті Дорстен жорстоко вбили 32-річну українку та її дочку.  Трагедія відбулася 29 червня на лісовій стежці в Дорстені - місті у федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія. Про це повідомило генконсульство України в Дюссельдорфі з посиланням на німецьких правоохоронців. Загиблими виявилися мешканка Монастириська на Тернопільщині Люба Андрусів (в заміжжі Дронь) та її 1,7-річна донька Марічка. Підозрюваний 16-річний хлопець увечері сам прийшов до поліції і розповів про скоєний злочин. Поки що німецькі правоохоронці не розкривають мотивів вбивства двох українок. Слідство триває. «Коли вчора знайшли тіло, одразу виникла підозра, що були застосованы насильство і фізична сила. Сьогодні проводиться розтин. Попередні висновки вказують, що фізичне насильство справді мало місце і, ймовірно, стало причиною смерті», — каже речниця поліції Дорстена Рамона Герст. 32-річна громадянка України та її донька віком рік і сім місяців. Вони мешкали в районі Дорстен-Гольстергаузен і, за попередніми даними, проживали у притулку для біженців. Після […]

поїзд
trending_flat
На Чортківщині жінка потрапила під поїзд

На Чортківщині жінка потрапила під потяг. Трагедія сталася, коли 68-річна мешканка Тернопільщини перебувала на коліях. Про це повідомили у поліції області. " З численними тілесними ушкодженнями різного ступеня тяжкості бригада екстреної медичної допомоги госпіталізувала до лікарні жительку Нагірянської селищної громади. 68-річна потерпіла травми отримала, перебуваючи поблизу колії. Про травмування жінки на спецлінію Чортківського райуправління надійшло повідомлення 6 липня близько 9:30 від чергового залізничної станції. Він заявив, що машиніст потягу сполученням "Коломия Рава-Руська" неподалік станції "Ягільниця" правою передньою частиною потяга зачепив жінку", - йдеться у повідомленні. На місці події працювали слідчі. Вони встановлюють усі обставини нещастя. Раніше "Терміново" повідомляло, що внаслідок наїзду поїзда загинув молодий тернополянин.

Анатолій Синява
trending_flat
Рік невідомості: підтвердили смерть молодого військового з Монастириськ

Небесне військо поповнилось ще одним Героєм - 26 серпня 2024 року в бою за незалежність поліг житель міста Монастириська Анатолій Синява 1987 року народження. Загинув він поблизу населеного пункту Мемрик, що біля Покровська на Донеччині, з того часу вважався зниклим безвісти. "Майже рік невідомості, щирих молитов і довгого очікування… І ось страшна новина, яка зруйнувала всі надії і сподівання. Ще 26 серпня 2024 року в бою за волю і незалежність України віддав своє молоде життя житель міста Монастириська Анатолій СИНЯВА, 1987 року народження. Свій останній бій мужній воїн прийняв поблизу населеного пункту Мемрик Покровського району Донецької області", - йдеться у повідомленні міської ради Монастириськ. Кортеж з тілом Героя прибуде до міста Монастириська в понеділок 7 липня орієнтовно об 12:30. Місцева влада просить усіх небайдужих вишикуватись вздовж руху кортежу для гідної зустрічі Героя. Про можливі зміни в часі прибуття кортежу повідомлять […]

Михайло Підгреба
trending_flat
На війні загинув молодий працівник Заліщицької міськради

Під час війни загинув молодий співробітник Заліщицької міськради Михайло Підгребя. Він пішов на фронт добровольцем ще до повномасштабного вторгнення росії. Про смерть захисника повідомила Заліщицька міська рада. Михайло залишив роботу в міській раді та вступив до лав української армії за власним бажанням. Загиблий боєць свідомо обрав шлях служіння Україні та захищав країну до останнього подиху. Він віддав життя за свободу рідної землі, показавши приклад відданості Батьківщині. Виконавчий комітет Заліщицької міської ради на чолі з міським головою Іваном Дроздом висловив співчуття родині та всім, хто знав Михайла. Особливі слова підтримки адресували його мамі - Надії Підгребі, яка очолює управління освіти міста. "Його відданість Батьківщині— це приклад нескореності, гідності й любові до України. Він належить до покоління, що в найтемніші часи стало світлом спротиву.Виконавчий комітет Заліщицької міської ради на чолі з міським головою Іваном Дроздом висловлюють щирі слова співчуття родині, побратимам, усім, […]

Труш
trending_flat
Вже не в ЗУНУ? Декларація Володимира Труша розсекретила його можливе нове місце роботи

Володимир Труш подав декларацію на посаду проректора Львівського медичного університету. Колишній начальник Тернопільської ОВА може залишити роботу у ЗУНУ. Ексочільник області 29 червня 2025 року подав кандидатську декларацію на посаду проректора з адміністративно-господарської роботи. Про це свідчать дані з офіційного реєстру декларацій, де зазначено його можливе майбутнє місце роботи. Нагадаємо, після звільнення з посади начальника Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш працював викладачем кафедри фінансів ЗУНУ. У березні 2024 року він входив до складу проблемної групи, яка надавала пропозиції органам місцевого самоврядування щодо співпраці з кафедрою. Тоді викладачі кафедри Богдан Малиняк та Володимир Труш обговорювали пропозиції до налагодження співпраці з громадами. Серед них була розробка бюджету для громадян - буклета з основною інформацією про бюджет територіальної громади у зрозумілій формі.

trending_flat
Уламок російської ракети впав на будинок жительки Тернопільщини (відео)

На Тернопільщині під час атаки 29 червня частини ракети впали на подвір'я місцевої мешканки. Жінка розповіла, що кілька днів перебувала в шоці після інциденту. Про це повідомив телеканал Тернопіль 1. Уламки боєприпасу пошкодили стіни житлового будинку, сільськогосподарську техніку та огорожу на приватному обійсті. Наслідки падіння ракетних частин вже частково усунули. На місці події працювала спеціальна комісія для оцінки збитків та вжиття необхідних заходів. У місцевій громаді зазначили, що подібний випадок стався вперше за весь час війни. Представники влади пообіцяли надати постраждалій матеріальну допомогу для відновлення пошкодженого майна.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025